Piotr Szymański
Mecz PSG - Basaksehir przerwany. Sędzia techniczny został oskarżony o rasizm
Mecz PSG - Basaksehir przerwany. Sędzia techniczny został oskarżony o rasizm East News
Liga Mistrzów. Tego chyba jeszcze nie było. W meczu 6. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain - Basaksehir sędzia techniczny został oskarżony o rasizm. Na znak protestu piłkarze obu drużyn zeszli do szatni. Spotkanie przerwano w okolicach 15. minuty.

Mecz PSG - Basaksehir przerwany. Sędzia oskarżony o rasizm

Afera wzięła się z tego, że arbiter techniczny Sebastian Coltescu miał zwrócić się do asystenta trenera Basaksehir Pierre Webo per "negru". Do dyskusji włączył się również rezerwowy piłkarz gości Demba Ba, który obejrzał czerwoną kartkę. Rozsierdziło go, że techniczny tłumaczył się, że mówił o "czarnym facecie".

Mecz PSG - Basaksehir prowadzili sędziowie z Rumunii, z głównym Ovidiu Hateganem, którzy próbowali się usprawiedliwiać, że nikt nie został obrażony. Nie poskutkowało. Piłkarze obu zespołów na znak protestu udali się do szatni. Spotkanie zostanie dokończone w środę o godz. 18:55.