MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lipnowski Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął kolejny rok akademicki. Wykład inauguracyjny był o Poli Negri!

Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Małgorzata Chojnicka
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lipnie rozpoczął kolejny rok akademicki. Wykład inauguracyjny wygłosiła Dorota Łańcucka z Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri. Było interesująco.

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lipnie rozpoczął kolejny rok akademicki. Wykład inauguracyjny wygłosiła Dorota Łańcucka z Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri. Było interesująco.

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lipnie już po raz piętnasty zorganizowało uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku akademickiego. Tym razem odbyło się ono w sali kameralnej Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie. Wzięło w nim udział ponad 50 osób, które nie zamierzają spędzać emerytury w domowym zaciszu. Tu mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, na które kiedyś zabrakło im czasu.
Najpierw wystąpiły dwie mandolinistki – Maria Raniszewska i Irena Zdrojewska. Wróciły one do grania cztery lata temu. Panie znały się od lat. Pewnego dnia kupiły sobie meksykańskie mandoliny i zwróciły się o pomoc do Arkadiusza Świerskiego, dyrektora Miejskiego Centrum Kulturalnego w Lipnie. Ćwiczyły wytrwale, a teraz można podziwiać ich umiejętności, bo ciężka praca przyniosła efekty. W repertuarze mają utwory patriotyczne i standardy muzyki rozrywkowej.
Wykład inauguracyjny wygłosiła Dorota Łańcucka z Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri w Lipnie. Słuchacze mogli poznać wiele ciekawostek z życia najsłynniejszej lipnowianki, która zrobiła wielką karierę w Hollywood. Był to idealny moment na taki wykład, bo jeszcze nie przebrzmiały echa 15. Przeglądu Twórczości Filmowej „Pola i inni”, podczas którego festiwalową statuetką uhonorowano wybitnego aktora Marka Probosza.
- Chcemy uruchomić warsztaty psychologiczno-pedagogiczne, bo jest taka potrzeba po pandemii- mówi Irena Retlikowska, prezes Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Lipnie. – Poszukujemy specjalisty, które je poprowadzi. W planach na najbliższy semestr mamy spotkanie w kościele ewangelickim, połączone ze zwiedzaniem. Rozwija się też nasza współpraca z Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie. Dyrektor Andrzej Szalkowski wygłosi wykład pt. „Lipno miasto pogranicza”. W styczniu wybierzemy się na warsztaty do Rypina.
Planowany jest także wyjazd do Łodzi oraz spotkanie lipnowskimi policjantami. Chodzi o uchronienie seniorów przed oszustami, których pomysłowość nie zna granic. Oszukują już nie tylko na „wnuczka” i „policjanta”!
Celem Uniwersytetów Trzeciego Wieku jest edukacja w bardzo szerokim zakresie, aby każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Jedni będą zainteresowani nauką języków obcych, a inni chętnie wysłuchają interesującego wykładu. Do tego zawsze dochodzącą zajęcia gimnastyczne i wyjazdy do teatru. Oferta jest zawsze dostosowywana do potrzeb i oczekiwań. W ten sposób powstają warunki zapobiegające wykluczeniu społecznemu osób starszych. Uczyć trzeba się przez całe życie!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska