Całe moje dzieciństwo i lata młodzieńcze związane były z tą dzielnicą - mówi fotografik. - Pamiętam stukot butów żołnierzy skoszarowanych pomiędzy Mazowiecką a Hetmańską na porannej zaprawie. Napisy na murach informujące, że tutaj mieściła się Pierwsza Polska Fabryka Wód mineralnych. Wystawa Bocianowo - Londynek to fotograficzne przywołanie tamtych czasów, połączone z aktualnym wizerunkiem ludzi, domów i podwórek - tłumaczy artysta.
Wszystko o imprezach w Bydgoszczy
Andrzej Maziec należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Ma za sobą 20 wystaw indywidualnych w ramach ,,Galerii Pamięci" i ,,Autorskiej Galerii Pamięci". Brał udział w wielu wystawach zbiorowych, m.in. "Akcja Podróż" - Bydgoszcz-Kraków-Cieszyn, Prezentacja Sztuki Młodych - Warszawa oraz "Oikos" i "Lata 70. Miejsce sztuki" w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego. Swoje zdjęcia wystawiał też w Arles i Berghausen. Był współorganizatorem "Akcji Lucim". Jest laureatem wielu nagród, m.in. "Sztuki faktu '81" oraz nagrody II stopnia Ministra Kultury i Sztuki (1981). Jego zdjęcia znajdują się w zbiorach osób prywatnych oraz instytucji. Maziec zajmował się też fotografią prasową, był reporterem dziennika Ilustrowany Kurier Polski.
Na wernisaż wystawy "Bocianowo - Londynek w pamięci aparatu fotograficznego Andrzeja Mazieca" zaprasza we wtorek o godz. 18 Muzeum Fotografii przy ul. Królowej Jadwigi 14.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Czytaj e-wydanie »