1/49
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się uroczyste...
fot. Tomasz Czachorowski

W Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu wioślarskiego 2019 LOTTO-Bydgostii. Kolejnego, udanego dla bydgoskich wioślarzy.

Lotto Bydgostia po raz 31. została Drużynowym Mistrzem Polski, lecz dopiero w trakcie podsumowania tego sezonu otrzymali od prezydenta Bydgoszczy dokument potwierdzający pierwszy tytuł wywalczony w 1938 roku.

Rafał Bruski przekazał kopię „Bydgoskiego Tygodnika Sportowego” z 17 sierpnia 1938 roku, w którym jest podana informacja o triumfie wioślarzy KKW KPW w klasyfikacji drużynowej.

- Mieliśmy takie potwierdzenie na podstawie archiwum Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich, a teraz mamy na ten temat informację prasową. Ta kopia Tygodnika zostanie umiejscowiona w centralnym miejscu nowej siedziby naszego klubu – zapewnił dumny Zygfryd Żurawski, prezes Lotto Bydgostii.

Dzięki władzom miasta najlepszy od 27 lat wioślarski klub naszego kraju wzbogacił się w ostatnich dniach o nową siedzibę, dotychczasowa zaś przejdzie gruntowny remont.

- Obiekt z zewnątrz, jak i wewnątrz wygląda okazale. Trwa obecnie jego wyposażanie. Przenosimy też sprzęt i urządzenia ze starego obiektu - zdradza Żurawski. - Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do jeszcze większych sukcesów naszych zawodniczek i zawodników. A okazją ku temu będą przyszłoroczne igrzyska olimpijskie w Tokio.

W sześciu osadach, które w tegorocznych mistrzostwach świata w austriackim Linzu wywalczyły kwalifikację do Tokio wiosłowała piątka reprezentantów Lotto Bydgostii. Mistrzem świata w czwórce bez sternika został Mikołaj Burda, brązowym medalistą w dwójce podwójnej Mateusz Biskup, a czwarte miejsce w czwórce bez sternika zajęły Monika Chabel, Joanna Dittmann i Maria Wierzbowska. To oni byli głównymi postaciami podsumowania sezonu. Każde z nich cieszyło się z osiągniętych wyników, lecz zarazem zapewniało, że to już historia.

- Teraz liczy się tylko Tokio. Jesteśmy już po pierwszych zgrupowaniach. Humory i zdrowie dopisują – podkreślali.

Grzegorz Sołtysiński, wiceprezes zarządu Totalizatora Sportowego uspokoił prezesa Lotto -Bydgostii, w kontekście ewentualnych nagród za olimpijskie trofea.

- Wy zdobywajcie medale, a my z wielką radością wręczymy wam zasłużone nagrody. Trzymamy za was mocno kciuki.

W udany występ w Tokio wierzy też Ryszard Stadniuk, prezes PZTW, który podczas uroczystości wręczył czołowym wioślarkom, wioślarzom , trenerom, działaczom i sponsorom okolicznościowe medale z okazji 100-lecia wioślarskiego związku.

- To mogą być najlepsze igrzyska w wykonaniu naszych reprezentantów. Każda z osad ma szanse na podium. Te wyniki dostrzegł wioślarski świata. Takie potęgi wioślarskie, jak Australia, Nowa Zelandia, Wielka Brytania czy Niemcy z wielkim uznaniem przyjęły nasze sukcesy w Linzu.

Obecni na spotkaniu liczni goście życzyli zasłużonemu klubowi kontynuacji medalowej passy na igrzyskach trwającej od Sydney 2000 poprzez Ateny, Pekin, Londyn i Rio de Janeiro, a także kolejnych tytułów Drużynowego Mistrza Polski.

Ostatnia z medalistek olimpijskich z Lotto- Bydgostii Natalia Madaj – Smolińska, złota medalistka w dwójce podwójnej odebrała przyznany przez prezesa Rady Ministrów zaległy medal z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a efektowny tort ufundował wojewoda kujawsko – pomorski.

Zobacz również

Pożar domu jednorodzinnego w Szkocji pod Bydgoszczą. Duże straty [zdjęcia]

Pożar domu jednorodzinnego w Szkocji pod Bydgoszczą. Duże straty [zdjęcia]

Tak mieszkają Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan. Wnętrza ich domu są eleganckie!

Tak mieszkają Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan. Wnętrza ich domu są eleganckie!

Polecamy

Rekomendacja EMA co do trzeciej dawki szczepionki jest niepełna. Czego brakuje?

Rekomendacja EMA co do trzeciej dawki szczepionki jest niepełna. Czego brakuje?

WTA Ostrawa. Iga Świątek na drodze do Guadalajary. Pierwszy krok wykonany

WTA Ostrawa. Iga Świątek na drodze do Guadalajary. Pierwszy krok wykonany

Tomasz Pokolenko z Wąbrzeźna choruje na nowotwór szpiku kostnego. Trwa zbiórka

Tomasz Pokolenko z Wąbrzeźna choruje na nowotwór szpiku kostnego. Trwa zbiórka

Dodaj ogłoszenie