Łubianka. Wojtas najszybszy

Paweł Marwitz
Prawie 400 zawodników wzięło udział w biegu głównym i biegach towarzyszących w XII Biegu Samorządowym w Łubiance.

Tradycyjnie w ten sposób, na sportowo uczczono narodowe święto trzeciego maja
W biegu samorządowym zawodnicy mieli do pokonania dystans 15 km.
Trasa wiodła z Łubianki przez Biskupice, Brąchnowo, Pigżę do Łubianki.

Poniżej godziny

Najlepszemu zawodnikowi pokonanie tego odcinka zajęło 50 minut i 18 sekund. Marek Wojtas z Tucholi dobiegł na linię mety jako pierwszy. Za nim uplasował się Grzegorz Maczyński z klubu TKKF Kolejarz Bydgoszcz, trzeci był Leszek Marcinkiewicz z Aleksandrowa Kujawskiego.
W czołowej dziesiątce wysoko uplasowała się również czwórka mieszkańców gminy Łubianka.
Wśród nich najwyższe, czwarte miejsce zajął Mariusz Trzeciak.
Wśród kobiet najszybciej 15 km. dystans przebiegła Wioletta Palacz z Bydgoszczy, za nią była Helena Radowska z TKKF Kolejarz Bydgoszcz oraz Beata Zielińska z Ostromecka.

Urzędnicy też dali radę

W biegu samorządowym nie mogło zabraknąć również urzędników. Wśród nich niedościgniony okazał się Marcin Drogorób, który reprezentował Urząd Marszałkowski w Toruniu. Toruński magistrat godnie reprezentował Marek Wiśniewski, który wywalczył drugie miejsce, Krzysztof Polak, również z Urzędu Marszałkowskiego dobiegł na metę, jako trzeci samorządowiec.
Wśród samorządowych drużyn najlepiej spisali się biegacze z Urzędu Marszałkowskiego przed samorządowcami z Łubianki.
W poszczególnych kategoriach wiekowych zwycięzcy to: Łukasz Zagórski (16 - 19 lat), Leszek Marcinkiewicz (20 - 29 lat), Marek Wojtas (30 - 39 lat), Grzegorz Maczyński (40 - 49 lat), Mieczysław Kocięcki (50 - 59 lat) oraz Stefan Lewandowski ( 60 lat i więcej).

Wśród najmłodszych

W biegach towarzyszących na dystansach 200, 400, 600 i 2000 tysięcy metrów również nie brakowało mocnej obsady młodych zawodników.
Na długości 200 m. wśród chłopców najszybszy był Wiktor Wrona, wśród dziewczynek Natalia Michalska.
Na dystansie 400 m. zwyciężyli odpowiednio: Kamil Wilmanowicz oraz Dominika Gołębiewska. Jakub Piotrowski oraz Michalina Kowalska najlepiej uporali się z długością 600 m.
Na najdłuższym biegu na dwa kilometry najlepsi byli: Dawid Rogalski oraz Agnieszka Wojewódzka.
Na wszystkich startujących zawodników czekały unikatowe pamiątkowe medale oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe losowane wśród wszystkich biegaczy.
Oprócz tego na najszybszych zawodników czekały pamiątkowe puchary oraz wartościowe nagrody.