Łucznictwo. Polacy na piątym miejscu w drużynie

(jac)
Polscy łucznicy w turnieju drużynowym byli przez pewien czas posiadaczami rekordu olimpijskiego.

Ostatecznie przegrali w 1/4 z Koreańczykami

Jacek Proć, Piotr Piątek i Rafał Dobrowolski zaczęli wczoraj turniej od zwycięstwa w 1/8 finału z Australią 223:218. Wynik przez nich uzyskany był rekordem olimpijskim do ćwierćfinału, w którym nasi reprezentanci napsuli krew późniejszym mistrzom olimpijskim Koreańczykom. Rywale, którzy zdobyli po raz czwarty złoty medal (trzeci z rzędu), wygrali 224:222, w półfinale uporali się Chińczykami, a w finale pokonali Włochów.

WYNIKI
Ćwierćfinały: Korea Płd. - Polska 224:222, Włochy - Malezja 218:213, Chiny - Rosja 217:209, Ukraina - Tajwan 214:211; półfinały: Włochy - Ukraina 223:221, Korea Płd. - Chiny 221:218; o 3. miejsce: Chiny - Ukraina 222:219; finał: Korea Płd. - Włochy 227:225.Medale: złoty - Korea Płd., srebrny - Włochy, brązowy - Chiny.;