Łukasz Szumowski w szpitalu z powodu koronawirusa - poinformował portal Wp.pl. Były minister zdrowia ma widoczne objawy, jest pod tlenem

TR
Archiwum Polska Press
Udostępnij:
Dziennikarze portalu Wirtualna Polska dowiedzieli się, że Łukasz Szumowski, były minister zdrowia, trafił z koronawirusem do szpitala. Stacji RMF FM informację potwierdziła żona polityka.

Według informatorów Wirtualnej Polski, były minister zdrowia miał zakazić się od córki, która z wirusem zetknęła się w szkole, do której uczęszcza.
Sam Szumowski powiedział tylko dziennikarzom Wp.pl, że potrzebuje spokoju i odpoczynku.

- Jest zakażony koronawirusem i przebywa obecnie w szpitalu - potwierdziła w rozmowie z RMF FM żona byłego ministra zdrowia Anna Szumowska.

Według przekazanych przez nią informacji polityk poczuł się źle, dlatego zgłosił się do lekarza, który zlecił mu test na obecność COVID-19. Wynik okazał się pozytywny, dlatego polityk trafił do szpitala.

Anna Szumowska poinformowała również RMF FM, że pozostali członkowie rodziny Szumowskich są obecnie zdrowi, przebywają jednak w domowej izolacji.

Pierwsze informacje o tym, że Szumowski jest zakażony koronawirusem pojawiły się pod koniec września. Były minister uważa, że wtedy miał... fałszywie dodatni test.

W rozmowie z Money.pl były szef resortu zdrowia powiedział: - Jestem chory i przebywam w szpitalu. Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni prawdopodobnie był (...) fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza.

Były minister prawdopodobnie przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Ma mieć widoczne objawy typowe dla koronawirusa.

Polsatnews.pl dowiedział się również, że Łukasz Szumowski jest pod tlenem, ale oddycha samodzielnie.

Tymczasem jak wykazał test, premier Mateusz Morawiecki nie ma koronawirusa. Michał Dworczyk, szef KPRM, przekazał mediom: Szef jest na kwarantannie, ale pracuje normalnie

Łukasz Szumowski już nie jest ministrem zdrowia. W internecie szumi od memów. Zobacz, jak zapamiętają go internauci.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Łukasz Szumowski zrezygnował, a w internecie szumią MEMY. "S...

Najnowsze informacje z regionu o zagrożeniu koronawirusem!

Media obecne terenie przygranicznym. Znamy zasady.

Wideo

Materiał oryginalny: Łukasz Szumowski w szpitalu z powodu koronawirusa - poinformował portal Wp.pl. Były minister zdrowia ma widoczne objawy, jest pod tlenem - Dziennik Bałtycki

Dodaj ogłoszenie