W podjęte przed kilkoma laty działania, mające przywrócić Tleniowi utraconą pozycję liczącej się miejscowości wypoczynkowej, wyraźnie wpasowuje się najnowsza inwestycja Krzysztofa Otlewskiego.
Co ważne dla mieszkańców naszego powiatu, zatrudnienie w nowym ośrodku Otlewskiego znajdzie co najmniej 30 osób, m.in.: kelnerzy, kucharze, sprzątaczki, masażyści, fizjoterapeuci, menedżer ośrodka.
Nowym miejscem pracy będzie należący do niego ośrodek wypoczynkowy Beniovita, który jest intensywnie przebudowywany. Latem tego roku ma się zakończyć zasadniczy etap modernizacji. Co się zmieni? Prawie wszystko. Począwszy od nazwy, poprzez wygląd, a skończywszy na ofercie. Już niebawem drogowskazy kierujące do Beniovity zostaną zastąpione tabliczkami z nazwą Evita.
Przeczytaj również: Tleń zostanie zadeptany przez turystów?
Do tej pory Beniovita oczekiwała gości przede wszystkim w okresie wiosenno-letnim. Od sierpnia ma pracować na pełnych obrotach przez cały rok. Evita będzie oferować 138 miejsc, a więc o kilkadziesiąt mniej niż do tej pory. Jak łatwo się domyślić, znacząco poprawi to komfort. Ten docenią zwłaszcza ci, którzy wybiorą jeden z ośmiu apartamentów. Zasadniczo zmieni się też sam charakter ośrodka, który ma być przede wszystkim eleganckim SPA, miejscem odnowy biologicznej, do którego będą przyjeżdżać ludzie z całego kraju.
Jednak jako pierwsi nowe wnętrza będą oglądać goście wesela, które odbędzie się 16 sierpnia. Organizacja wesel ma być jednym z istotniejszych źródeł dochodów. - Powstaną dwie duże sale pozwalające na to, aby jednocześnie odbywały się dwie tego typu imprezy - tłumaczy Otlewski.
Przedsiębiorca z Osia liczy też, że Evita stanie się także popularnym miejscem spotkań uczestników różnego rodzaju szkoleń i firmowych integracji. - Oprócz sal balowych, będzie też kilka mniejszych, dla bardziej kameralnych wydarzeń - wyjaśnia.
Drugi segment oferty mają stanowić wszelkiego rodzaju zabiegi, na jakie można liczyć w SPA. Z myślą o rekreacji, w przyszłym roku zostanie oddany do użytku basen o wymiarach 19,8 na 9 m.
Wyrazem troski o środowisko mają być m.in. pompy ciepła zapewniające ośrodkowi energię cieplną do później jesieni. Ciepło będzie pobierane z głębokości 150 m. To znacznie głębiej niż w przypadku typowych odwiertów. Wykonano ich 36.
Czytaj e-wydanie »