Magda Linette w pierwszej rundzie debla odpada z Australia Open

Mateusz Ptaszyński
Magda Linette i chińska tenisistka Xiyu Wang w pierwszej rundzie debla musiały uznać wyższość japońskiego duetu: Shuko Aoyamu i Eny Shibahara 5-7, 6-3, 3-6. Z Australia Open odpadł również Jan Zieliński w parze z Zhaoxuan, zostali pokonani przez Maxa Purcella i Gabriele Dąbrowski 2:6, 5:7.

Od startu meczu czuć było różnice poziomów. Japonki przeważały, były bardziej zgrane. Mimo to polsko-chińska para nie poddawała się. W pierwszym secie sześciokrotnie zdobywała break pointa. Nie zabrakło błędów, które poskutkowały porażką w tej części meczu.

Linette oraz Wang zdecydowanie lepiej wyglądały w drugim secie. Nie straciły żadnego break pointa. Zwycięstwo w tej tercji przedłużyło to spotkanie i dało szansę na walkę o awans do drugiej rundy.

Jednak ostatni etap spotkania pokazał różnicę klas. Japoński debl pokazał, dlaczego na tym turnieju jest rozstawiony z numerem 10. podczas Australia Open.

Linette gra dalej w singlowej części wielkoszlemowych zawodów. Jej rywalką w 1/16 będzie Rosjanka Jaketerina Aleksandrowa (18. WTA). Mecz zaplanowany jest na sobotę o godzinie 11:00. Do obejrzenia na kanale Eurposport 1.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0