Magdalena Łośko jest doświadczonym samorządowcem i byłą posłanką IX kadencji. W Sejmie zasiądzie zastępując Krzysztofa Brejzę, który objął mandat w Parlamencie Europejskim. Łośko uzyskała najwyższe po pośle Brejzie poparcie spośród kandydatów Koalicji Obywatelskiej, nie wystarczyło to jednak, aby dostać się do Sejmu w ubiegłorocznych wyborach.
Zainteresowana ochroną środowiska
Poseł Łośko pochodzi z Inowrocławia, z wykształcenia jest pedagog. Zadeklarowała, że obszarem jej szczególnego zainteresowania będzie komisja ochrony środowiska. W swojej wcześniejszej karierze politycznej pracowała m.in. w komisjach ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa, polityki senioralnej, a także edukacji, nauki i młodzieży.
Łośko w 2010 r. została wybrana na radną miejską w Inowrocławiu, w 2014 i 2018 uzyskiwała reelekcję, pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Inowrocławia. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. z listy Koalicji Obywatelskiej została wybrana na posłankę IX kadencji z okręgu bydgoskiego.
W poprzedniej kadencji Sejmu Łośko zasiadała w komisjach: ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa; polityki senioralnej oraz edukacji, nauki i młodzieży.
Kiedy odchodzi poseł
Zgodnie z Kodeksem wyborczym, marszałek Sejmu zawiadamia, na podstawie informacji Państwowej Komisji Wyborczej, kolejnego kandydata z tej samej listy kandydatów, który w wyborach otrzymał kolejno największą liczbę głosów, o przysługującym mu pierwszeństwie do mandatu w PE w miejsce osoby, której wygasł mandat.
Oświadczenie kandydata o przyjęciu mandatu do PE powinno być złożone w terminie 7 dni od dnia doręczenia zawiadomienia. Niezłożenie go w tym terminie oznacza zrzeczenie się pierwszeństwa do obsadzenia mandatu.
