https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mała Ojczyzna - oceniamy burmistrza Bogdana Sadowskiego

Małgorzata Goździalska
Burmistrz Bogdan Sadowski rządzi Izbicą Kujawską drugą kadencję. Co obiecywał przed czterema laty i jak się z tych obietnic wywiązał?

W ostatniej kampanii wyborczej burmistrz Bogdan Sadowski obiecywał utrzymanie dotychczasowego tempa budowy asfaltowych dróg wiejskich. Zapowiedział zrobienie kanalizacji w Izbicy Kujawskiej, uporządkowanie ulic i placów w mieście, zmodernizowanie sieci wodociągowej, remonty szkół w gminie, Deklarował też przystąpienie do budowy oczyszczalni przydomowych w gminie.

Jeśli chodzi o konkrety zapewniał, że zagospodaruje plac po spółdzielni metalowo- drzewnej, zmodernizuje ośrodek zdrowia w Izbicy Kujawskiej, urządzi przystanek autobusowy w centrum Izbicy i przystanki na wsiach dla uczniów dowożonych do szkół, rozpocznie budowę hali sportowej przy gimnazjum i Zespole Szkół, wreszcie zbuduje parking przy ul. Kościelnej.

Czy dotrzymał słowa? Z informacji, które otrzymaliśmy od Agaty Szmudzińskiej, którą burmistrz upoważnił do kontaktów z prasą wynika, że obietnice wyborcze "są realizowane lub będą w tym roku". Co konkretnie się w Izbicy zmieniło? Wybudowane i przebudowane zostało 12 km dróg. Chodzi o trasy: Ciepliny - Żarowo, Wólka Komorowska - Chociszewo, Helenowo - Wiszczelice, Zdzisławin - Wiszczelice, Grochowiska - Ślazewo oraz odcinek drogi w Pasiece i Gaju. Asfalt zyskała ul. Nowomiejska w Izbicy.

Jest też nowa kanalizacja sanitarna i deszczowa - na osiedlu Bratkowo rury dotarły na ul. 3 maja, a ponadto w sieci znalazły się ulice Narutowicza, Żwirki i Wigury, Kościelna, Augustowska, Górna, Spokojna, Toruńska, Nowomiejska, Chopina, Cicha, Parkowa. W mieście przybyło 6 km kanalizacji sanitarnej i 2,5 km kanalizacji deszczowej.

Na inwestycje gmina zdobywała pieniądze z funduszy unijnych, na przykład z Regionalnego Programu Operacyjnego, Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na budowę hali sportowej przy gimnazjum i Zespole Szkół 1,1 mln złotych burmistrz zdobył pieniądze z Ministerstwa Sportu. Co jeszcze udało się w tej kadencji? To m.in. przejęcie gruntów od Agencji Nieruchomości Rolnych w Warszawie pod budowę ścieżki rowerowej, wybudowanie placów zabaw dla dzieci w Błennej i Izbicy Kujawskiej oraz pozyskanie 1 mln 900 tys. złotych unijnych funduszy na zmianę procesu technologicznego stacji uzdatniania wody w Izbicy Kujawskiej.
To się udało. A co kuleje w gminie? Przede wszystkim promocja.

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
antek
Pan burmistrz do swoich zasług niech doliczy pozwolenie na samowolę handlową dla obywateli Bułgarii.Opanowali rynek,nikt nie kontroluje czy mają pozwolenie czy nie,panoszą się,są wulgarni,czuja sie bezkarni.Najbardziej jednak dziwi to ,że w innych miejscowosciach ich gonią a Izbica Kujawska jest dla nich azylem.Za to minus dla burmistrza,za wszystko pozostałe w mojej opini ocena dobra.
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska