Bocian Maciek znów przyleciał do Bydgoszczy

Obecnie Małgorzata Niemczyk jest posłanką Koalicji Obywatelskiej i wiceprzewodniczącą Sejmowej Komisji Sportu, Kultury Fizycznej i Turystyki. Sportsmenka spotkała się w Inowrocławiu z władzami miasta i powiatu. Obejrzała tutejsze obiekty sportowe. Co najważniejsze, rozmawiała i przeprowadziła treningi z inowrocławską młodzieżą.
- Jesteśmy w czasie popandemicznym. Wiemy, ile złego spowodowała pandemia w kondycji fizycznej, ale i psychicznej najmłodszego pokolenia. Sport jest rozwiązaniem, które może wspomóc dalsze funkcjonowanie w społeczeństwie, dlatego poprosiłam panią poseł, sportowca z krwi i kości o to, by porozmawiała i przeprowadziła treningi z młodzieżą, by ponownie zaszczepić w niej zainteresowanie sportem - mówiła podczas konferencji prasowej Magdalena Łośko, inowrocławska posłanka KO.
Małgorzata Niemczyk przyznała, że Inowrocław odwiedziła po raz pierwszy. Zaznaczyła, że miejscowe obiekty sportowe zrobiły na niej wrażenie. Zauważyła, że w Inowrocławiu drzemie duży sportowy potencjał, jak również i to, że miasto może być przykładem dla innych pod kątem finansowania działalności sportowej i bezpłatnego korzystania przez kluby z obiektów sportowych.
Mistrzyni Europy zwróciła uwagę na rolę wychowania fizycznego, które pozwala utrzymać nie tylko dobrą kondycję, a także relacje rodzinne i przyjacielskie. Przypomniała o wprowadzonym jakiś czas temu nowym systemie oceniania uczniów na lekcjach wychowania fizycznego.
- Pozwala on poświęcać więcej uwagi na zaangażowanie i aktywność, a nie na wyniki. Bo od wyników jest sport przez duże „S”, a my powinniśmy skupiać się na aktywności fizycznej społeczeństwa, jako najprostszej formie rehabilitacji, najprostszej formie bycia zdrowym i w dobrej kondycji, co daje dużą satysfakcję w codziennym życiu - podkreśliła poseł Niemczyk.
Była reprezentantka Polski wspominała też o sytuacji kobiet w sporcie, o konieczności wprowadzenia takich narzędzi, które pozwolą monitorować i alarmować, gdy będą pojawiać się trudne sytuacje - szykanowanie, prześladowania, język nacechowany seksistowskimi zwrotami czy poniżaniem.
- Zależy nam na tym, by nikt, a zwłaszcza dzieci i młodzież, nie rezygnował ze sportu dlatego, że został potraktowany w sposób niegodny - zaznaczyła Małgorzata Niemczyk.