MKTG SR - pasek na kartach artykułów

"Mamy różne wizje rozwoju miasta. Łączy nas miłość do Grudziądza". Ostatnia sesja Rady Miejskiej Grudziądza kadencji 2018 - 2024. Zdjęcia

Aleksandra Pasis
Aleksandra Pasis
Ostatnia sesja Rady Miejskiej Grudziądza kadencji 2018 - 2024. Podziękowanie radnej SOG Helenie Bagniewskiej, która już nie ubiegała się o reelekcję złożył Łukasz Kowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej
Ostatnia sesja Rady Miejskiej Grudziądza kadencji 2018 - 2024. Podziękowanie radnej SOG Helenie Bagniewskiej, która już nie ubiegała się o reelekcję złożył Łukasz Kowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej Aleksandra Pasis
Niezwykle rzadko w minionej kadencji było tak spokojnie na sali sesyjnej. Podczas ostatniego spotkania były podziękowania i słowa uznania dla radnych, którzy już nie zasiądą w składzie nowej Rady Miejskiej Grudziądza, a także symboliczne upominki.

W składzie nowej Rady Miejskiej Grudziądza nie zobaczymy już:

  • Heleny Bagniewskiej (Sojusz Obywatelski Grudziądz)

  • Wiesława Kozłowskiego (Sojusz Obywatelski Grudziądz)

  • Piotra Rohde (Sojusz Obywatelski Grudziądz)

  • Grzegorza Miedzianowskiego (Sojusz Obywatelski Grudziądz)

  • Andrzeja Wiśniewskiego (PiS)

  • Grzegorza Kleina (PiS)

  • Andrzeja Witkowskiego (PiS)

  • Arkadiusza Goszki (radny niezrzeszony)

- Jest mi smutno... Gdy nastał ten moment pożegnania, ciężko robi się na sercu, bo coś już się skończyło - mówi Helena Bagniewska, szefowa komisji rewizyjnej. - Cóż przyszedł czas na młodych.

Z mandatem radnego po ponad 22 latach żegna się Arkadiusz Goszka. Przez kilka kadencji przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza. Związany z Koalicją Obywatelską, ale w trakcie minionej kadencji wystąpił z klubu KO i zasiadał jako radny niezrzeszony. - Niestety, kończę działalność radnego. Tak zdecydowano w demokratycznych wyborach - mówi Arkadiusz Goszka. - To była trudna kadencja. Wchodziliśmy w nią gdy był przewidywany zarząd komisaryczny. Wiele spraw, które miały być rozwiązane, nie są. Ubolewam nad szpitalem, że pacjenci nadal nie mają udarówki. Trudno się pogodzić z wieloosobowymi zarządami w spółkach, za które płacą przecież mieszkańcy.

Arkadiusz Goszka jest prawnikiem. Nadal pozostaje w zawodzie. - Poświęcę się pracy, rodzinie i działalności społecznej. Nie zamykam się w swoich czterech ścianach. Zawsze służyłem i dalej będę służył mieszkańcom Grudziądza - podkreśla. I zaznacza: - Nie mówię żegnam, a jedynie do widzenia...

Dla radnych odchodzących były kwiaty. Niektórym zakręciła się łezka w oku...

- Mimo przeciwności losu, mimo podziałów udało się nam dobrnąć do końca kadencji. Mam nadzieję, że przyszła będzie bardziej spokojna i obfitująca w dobro dla naszego miasta - mówił ŁukaszKowarowski, przewodniczący Rady Miejskiej Grudziądza kadencji 2018 - 2024.

"W tej kadencji doświadczaliśmy trudnych i nieprzewidywalnych wydarzeń"

Sławomir Szymański, szef klubu radnych PiS: - Była to najdłuższa kadencja samorządu, w czasie której doświadczyliśmy trudnych i nieprzewidywalnych wydarzeń jak pandemia, wojna Rosji z Ukrainą. Zdarzało się, że nie zgadzaliśmy się ze sobą, ale w systemach demokratycznych to naturalne. Mam nadzieję, że nasze spory nie przekroczyły granicy kultury osobistej jak i politycznej.

W szczególny sposób radny Szymański dziękował nieobecnemu Andrzejowi Wiśniewskiemu, który jak przypomniał i podkreślał, był prezydentem Grudziądza przez dwie kadencje, a także radnym wielu kadencji.

Pisaliśmy również

"Było trudno. Mówiło się o komisarzu"

Tomasz Smolarek, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej: - Mam nadzieję, że mieszkańcy docenili nasz trud, który włożyliśmy przez te ponad pięć lat. Przypominam sobie 2018 rok gdy zasiadaliśmy w ławach sali sesyjnej wiele osób wtedy nie dawało nam szans, prezydentowi Glamowskiemu. Mówiło się o komisarzu...Wątpiono, że uda nam się przejść tę kadencję, że uda się poprawić relacje z Regionalną Izbą Obrachunkową. Dziś możemy powiedzieć, że to wszystko udało się.

Tomasz Smolarek zwrócił się także do Arkadiusza Goszki, który tę kadencję rozpoczynał z klubem KO, a kończy jako radny niezrzeszony: - Dziękuję. Arku będzie nam Cię brakowało w tej nowej Radzie.

Różne koncepcje rozwoju miasta, ale łączy nas miłość do Grudziądza

Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza: - To, że różni nas światopogląd, że mamy czasami różne koncepcje rozwoju miasta to fakt, ale to co nas z pewnością łączy to miłość do Grudziądza, to dobro mieszkańców. Realizacja moich pomysłów, projektów nie byłaby możliwa bez wsparcia radnych popierających moje inicjatywy. Dziękuję za współpracę. Grudziądz w tych ostatnich pięciu latach bardzo się zmienił i zostało to docenione przez mieszkańców. Poziom zaufania jaki otrzymałem w wyborach: 68 proc. to rekord w historii Grudziądza. To jeden z najlepszych wyników w Polsce. To pokazuje, że kierunek który wytyczyliśmy na tej sali został dobrze oceniony przez mieszkańców.

Wszyscy radni minionej kadencji otrzymali pamiątkowe wspólne zdjęcie i podziękowania od prezydenta Glamowskiego.

A nowi radni złożą ślubowanie podczas uroczystej sesji 7 maja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska