Marcin Rogalski i Paweł Klimek w Janikowie

MACIEJ DRABIKOWSKI,[email protected] ,tel. 52 357 22 33
(z lewej) tym razem nie zdołał strzelić bramki w spotkaniu kontrolnym
(z lewej) tym razem nie zdołał strzelić bramki w spotkaniu kontrolnym fot. DominikFijałkowski
Obrońca Marcin Rogalski i napastnik Paweł Klimek zostali nowymi piłkarzami Unii Janikowo. Trener Tomasz Mazurkiewicz - w grze kontrolnej z Cuiavią Inowrocław - testował kolejnych zawodników. Następni przyjadą na sobotni sparing z Notecianką Pakość.

Od wtorku unici ćwiczą na obozie dochodzeniowym. W środę zmierzyli się z czwartoligową Cuiavią.

Przed przerwą dobrych akcji było jak na lekarstwo. Prowadzenie dla ekipy z Inowrocławia już w 4. minucie uzyskał Billy Abbott, były zawodnik Unii. Do wyrównania mógł doprowadzić Filip Jagielski, ale strzelił obok bramki.

Z dobrej strony pokazał się nowy bramkarz Marcin Piesik, który z dużym wyczuciem obronił silne uderzenie Michała Skoniecznego.

Piłkarze obydwu drużyn dopiero w drugiej połowie zaprezentowali się lepiej. Dobrych okazji do zdobycia goli nie wykorzystali Adam Lisiecki i Sebastian Hulisz. W odpowiedzi młody golkiper Unii Dawid Mieczkowski musiał interweniować przy uderzeniach graczy Cuiavii.

W 53. min. do wyrównania doprowadził Dawid Kaniewski. Pomocnik Calisi pokonał Macieja Kowalskiego. Kaniewski to jeden z testowanych zawodników. Wiosną występował w trzecioligowcu z Kalisza. Wcześniej 21-latek bronił barw Korony Piaski.

Działacze Unii porozumieli się z dwoma następnymi zawodnikami - defensorem Marcinem_Rogalskim i napastnikiem Pawłem Klimkiem. 28-letni Rogalski ma na koncie 29 spotkań w ekstraklasie (w Stomilu, Wiśle Płock i KSZO). Grał także w Piaście Gliwice i Elanie Toruń. Ostatnie dwa lata spędził w Zawiszy.
Natomiast Klimek ma 27 lat. Również pochodzi z Bydgoszczy. Poza Zawiszą, Chemikiem, Victorią i Turem Turek, miał też epizod w Grecji (AS Lamia). W poprzednim sezonie był zawodnikiem Cuiavii. Włodarze Unii szukają jeszcze przynajmniej 2-4 graczy.

UNIA JANIKOWO - CUIAVIA INOWROCŁAW 1:1 (0:1)

Bramki: Kaniewski (53) - Abbott (4).
UNIA: Piesik (46. Mieczkowski) - Brzykcy (46. Testowany), Testowany (65' Jelonek), Rogalski, Wawrzyniak (46. Sirko) - Hulisz (76. Testowany), Testowany (46. Testowany) - Lisiecki (73. Testowany), Kaniewski (61. Testowany), Jagielski (46. Testowany) - Klimek (73' Zaleski).
CUIAVIA: Kowalski (75. Szwandtke) - Timm (46. Dunisławski), Kucharski, Woda (46. Niewiadomski), Milewski (46. Gralewski; 75. Puszkiewicz) - Zawada (65. Skonieczny; 65. Zawada), Abbott (80. Rybczyński), Mazurowski (40. Bagrowski), Gralewski (46. Ł. Kempski) - Kretkowski (46. Krajniak), Skonieczny (46. Roszak).