Martin Kochański (Start Grudziądz) w pierwszej piątce najlepszych sztangistów na świecie

(marz)
zalicza w Penang kolejny ciężar
zalicza w Penang kolejny ciężar Janusz Kochański
Sukcesem miało być dostanie się do czołowej "ósemki" mistrzostw świata juniorów. Tymczasem Martin Kochański (MKS Start Grudziądz) wywalczył piąte miejsce!
Wielkiej koncentracji wymagała walka na pomoście mistrzostw świata
Wielkiej koncentracji wymagała walka na pomoście mistrzostw świata Janusz Kochański

(fot. Janusz Kochański )

To na pewno duży sukces: być piątym na świecie sztangistą - juniorem, w kategorii wagowej +105 kg. Właśnie 5. miejsce wywalczył Kochański na pomoście w Penang (Malezja).

W rwaniu - 165 kg

Grudziądzki zawodnik w pierwszej próbie wyrwał 160 kg, po podwyższeniu ciężaru o 5 kg druga próba okazała się niestety nieudana. Za trzecim podejściem Martin pokazał ducha walki i rwanie zakończył wynikiem 165 kg. Dało mu to 6. miejsce.

W podrzucie - 200 kg

Pomyślnie rozpoczął Martin Kochański drugą konkurencję: podrzut. Pierwsza próba podniesienia 195 kg została zaliczona. Także druga - przy 200 kg.

Martin próbował zmierzyć się z ciężarem 206 kg i tego sędziowie już nie zaliczyli.

Mimo to grudziądzki sztangista w ogólnej klasyfikacji zajął 5. miejsce z rezultatem 365 kg w dwuboju.

W kategorii wagowej +105 kg startowało 11 najlepszych na świecie zawodników.

Trenerem Martina jest jego ojciec, Janusz, który był w sztabie szkoleniowym, prowadzącym naszych zawodników na MŚJ w Penang.