Występy młodzieżowców w 14. kolejce Lotto Ekstraklasy
Arka Gdynia - Mateusz Młyński (rocznik 2001) - Do 68 minuty biegał przeciwko Pogoni Szczecin (zmienił go Rafał Siemaszko). Zaliczył udany występ. To po jego zagraniu padła bramka Luki Zarandii.
Górnik Zabrze - Kacper Michalski (2000) - Cały mecz na prawej obronie przeciw Legii Warszawa. Wynik mówi sam za siebie.
Daniel Liszka (2000) - Przez całe spotkanie odpowiadał za lewy bok. Dostał żółtą kartkę.
Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Zaliczył pierwszy ligowy występ w tym sezonie (wcześniej zaliczył też po meczu w trzecioligowych rezerwach i w Pucharze Polski). Przeciwko Lechii Gdańsk wytrzymał do ostatniego gwizdka. Otrzymał żółtą kartkę.
Kamil Jóźwiak (1998) - Żałuje zmarnowanej okazji z końcówki pierwszej połowy. W 62 minucie został zmieniony przez Dioniego.
Paweł Tomczyk (1998) - W 90 minucie zmienił Joao Amarala. Wywalczył rzut rożny i to tyle jeśli chodzi o jego osiągnięcia w meczu. Zasmucił się kiedy poinformowano o zwolnieniu Ivana Djurdjevicia. To w końcu ten trener dawał mu szanse.
Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - W 69 spotkania z Lechem Poznań zmienił Konrada Michalaka.
Tomasz Makowski (1999) - Drugi mecz w sezonie. W 87 minucie zmienił Lukasa Haraslina.
Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Nareszcie zaliczył debiut w lidze! Od razu zaliczył czyste konto, choć uczciwie trzeba przyznać, że nie miał za dużo pracy w meczu z Górnikiem Zabrze.
Sebastian Szymański (1999) - Do 77 minuty biegał w środku pola. Znowu zabrakło mu jednak konkretnych statystyk (gol, asysta). Zmienił go Jose Kante.
Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Cały mecz z Wisłą Kraków. To po jego golu zespół objął prowadzenie.
Denis Gojko (1998) - Wreszcie podniósł się z ławki i zaliczył pierwszy ligowy występ w tej edycji. W 79 minucie zmienił Mateusza Maka.
Pogoń Szczecin - Sebastian Walukiewicz (2000) - Z Arką Gdynia zaliczył swój dziesiąty pełny występ, a dwunasty w ogóle.
Sebastian Kowalczyk (1998) - Tym razem nie był pierwszoplanową postacią. W 55 minucie trener zastąpił go Michałem Żyrą.
Śląsk Wrocław - Maciej Pałaszewski (1998) - Dopiero od 74 minuty grał z Wisłą Płock. Zmienił Michała Chrapka.
Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Drugi raz z rzędu (i zarazem drugi raz w ogóle) od początku. Z Piastem Gliwice dane mu było rozegrać całe spotkanie.
Zagłębie Lubin - Dawid Pakulski (1998) - Jako jedyny młodzieżowiec z drużyny zagrał przeciwko Koronie Kielce. Do 73 minuty biegał na prawej stronie obrony. Potem wszedł Bartosz Kopacz.
Drużyny bez młodzieżowca w 14. kolejce:
Cracovia, Korona Kielce, Miedź Legnica, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Sosnowiec, Wisła Płock.
Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 14. kolejce:
2 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
1 GOL i 2 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
2 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
1 GOL i 1 ASYSTA - Mateusz Młyński (Arka Gdynia)
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).
Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2018/19:
1. Górnik Zabrze - 4137
2. Pogoń Szczecin - 2368
3. Piast Gliwice - 2366
4. Legia Warszawa - 2296
5. Lech Poznań - 1576
zobacz więcej
Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2018/2019 są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN
Nagrody w Pro Junior System
Tak samo jak w zeszłym sezonie w puli nagród są 4 mln złotych (2 mln złotych wyłożył PZPN, 2 kolejne Ekstraklasa). Zwycięzca otrzyma 1,4 mln. Za drugie miejsce w klasyfikacji przysługuje 1 mln, natomiast za trzecie 400 tys.