Matura - matematyka - odpowiedzi
Odpowiedzi zaprezentujemy po zakończeniu egzaminu. Na naszej stronie pojawią się także arkusze.
Matematykę co roku "oblewa" co szósty zdający. Z tego powodu wielu uczniów boi się się egzaminu z matematyki najbardziej. Są jednak też tacy, którzy ze spokojem podchodzą do tego egzaminu. Jak chociażby uczniowie klasy matematycznej w II LO w Bydgoszczy. Oni najbardziej obawiali się... języka polskiego.
TUTAJ ODPOWIEDZI: Matura z matematyki - odpowiedzi.
Jakie zmiany czekają maturzystów na egzaminie? Zmiana formuły części ustnej egzaminu z języka polskiego - prezentację zastąpi wypowiedź ustna na określony temat. Zdający będzie losował zadanie egzaminacyjne zawierające tekst kultury (literacki lub ikoniczny, lub popularnonaukowy z zakresu wiedzy o języku) oraz odnoszące się do niego polecenie. Zadaniem zdającego będzie - po 15-minutowym przygotowaniu - wygłoszenie wypowiedzi monologowej, a następnie uczestniczenie w związanej z tą wypowiedzią rozmowie z zespołem przedmiotowym.
Egzaminy z przedmiotów dodatkowych w części pisemnej będzie można zdawać wyłącznie na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języków obcych nowożytnych - na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym. - obowiązek przystąpienia do części pisemnej egzaminu z jednego wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym jako dodatkowy warunek zdania egzaminu maturalnego.
Pozostałe warunki pozostają niezmienione. Podobnie jak w latach 2010-2014 konieczne będzie uzyskanie minimum 30% punktów z każdego z pięciu obowiązkowych egzaminów: dwóch w części ustnej (język polski i język obcy nowożytny) oraz trzech w części pisemnej (język polski, matematyka, język obcy nowożytny - wszystkie na poziomie podstawowym). - wyniki z egzaminów z poszczególnych przedmiotów w części pisemnej będą przedstawiane w dwóch formach: (a) podobnie jak dotychczas - jako procent uzyskanych punktów oraz (b) jako pozycja na skali centylowej, wskazująca, jaki odsetek zdających uzyskał taki sam lub niższy wynik od posiadacza świadectwa.
Czytaj e-wydanie »