TUTAJ ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI - POZIOM PODSTAWOWY
Matura 2018 - matematyka - odpowiedzi
Odpowiedzi podamy w tym artykule po skończeniu egzaminu.
Maturzyści w ubiegłym roku na maturze z matematyki na poziomie rozszerzonym mieli do rozwiązania 15 zadań. Musieli na przykład obliczyć granice, obliczyć styczne do wykresu funkcji przechodzącej przez punkt. Były równania trygonometryczne, wielomiany, twierdzenia cosinusów, ciągi arytmetyczne i geometryczne, a także geometria analityczna: podane dwa punkty i trzeba było znaleźć środek okręgu na którym leżą.
Matura 2018 - język polski, matematyka, angielski [ODPOWIEDZI, ARKUSZE, PRZECIEKI - 2.05.2018]
Największą trudność sprawiło uczniom zadanie z optymalizacji: mieli obliczyć objętość walca, jego promień i wysokość, gdzie dane było tylko pole i wynosiło P.
Najmniej problemów maturzyści mieli z zadaniami zamkniętymi: musieli obliczyć granicę ABC i wykorzystać przy tym wzór skróconego mnożenia, obliczyć kąt oparty na tym samym łuku, obliczyć wektory.
W poniedziałek 7 maja maturzyści przystąpili do obowiązkowej matematyki (ten egzamin również potrwa 170 minut). Uczniowie muszą jeszcze napisać egzamin z języka obcego. Matura z języka angielskiego odbędzie się 8 maja, a z niemieckiego - 15 maja. Wszystkie te egzaminy młodzież napisze na poziomie podstawowym. Na rozwiązanie testów będzie 120 minut.
Matura 2018 z matematyki. Co było?
- Egzamin był o wiele prostszy niż w poprzednich latach, naprawdę strasznie łatwa matura. Próbne też były o wiele cięższe – mówił nam 19-latek, który zamierza studiować fizykę techniczną na AGH, a następnie marzy mu się praca w ośrodku badawczym (jak np. CERN w obliżu Genewy) i doktorat.
- Wydaje mi się, że matura objęła wszystkie działy matematyki, ale zadania były trywialne – dodawał krakowski maturzysta. Jako przykład podał zadanie, w którym po prostu trzeba było rozwiązać jedną nierówność. - Zadanie chyba za trzy punkty, które zajęło mi dosłownie niecałą minutę – relacjonował Tomasz Dyngosz.