Matura poprawkowa 2018: odpowiedzi i arkusze znajdziesz...

  Matura poprawkowa 2018: odpowiedzi i arkusze znajdziesz tutaj [MATEMATYKA, POLSKI, ANGIELSKI]

  ea, (MP)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Matura poprawkowa 2018: odpowiedzi i arkusze matematyka polski angielski

  Matura poprawkowa 2018: sprawdź odpowiedzi i arkusze ©Arkadiusz Gola

  Matura poprawkowa 2018. Odpowiedzi i arkusze opublikujemy na naszej stronie po zakończeniu egzaminu. Czy maturzystom, którym w maju powinęła się noga, uda się poprawić maturę? Trzymamy za nich kciuki!
  Matura poprawkowa 2018: odpowiedzi i arkusze matematyka polski angielski

  Matura poprawkowa 2018: sprawdź odpowiedzi i arkusze ©Arkadiusz Gola

  Matura poprawkowa 2018


  Matura poprawkowa 2018 to druga szansa dla tych maturzystów, którym nie udało się zdać egzaminu za pierwszym podejściem. Takich uczniów, którzy napiszą maturę poprawkową 2018, ponieważ nie zdali maksymalnie jednego przedmiotu obowiązkowego, jest w województwach kujawsko-pomorskim i pomorskim 6398, w tym 2890 z naszego regionu.

  Pisemne egzaminy poprawkowe odbędą się we wtorek, 21.08.2018 o godzinie 9, a ustne tego samego dnia lub w środę. Termin ustala dyrektor szkoły. Wyniki będą znane 11 września.

  Na szczęście jednak, większość z tegorocznych maturzystów ma już ten problem dawno z głowy, co więcej - zaliczone podejście na wymarzoną uczelnię i wakacje do końca września.

  Matura poprawkowa 2018 odpowiedzi


  TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI Z MATURY POPRAWKOWEJ:

  Matura Poprawkowa 2018. Odpowiedzi i arkusze u nas [POLSKI, MATEMATYKA, ANGIELSKI]

  Odpowiedzi zostaną opublikowane po zakończeniu egzaminu.


  Matura 2018 z polskiego w 6 LO w Bydgoszczy.  Matura poprawkowa 2018 matematyka


  - Najwięcej poprawek jest, rzecz jasna, z matematyki - informuje Irena Łaguna, dyrektorka OKE w Gdańsku. - Łącznie z dwóch województw egzamin pisemny z tego przedmiotu na poziomie podstawowym pisać będzie 5384 uczniów, a z języka polskiego zaledwie 343 osoby.

  Do poprawki przystąpią wyłącznie ci, którzy nie zdali matury z jednego przedmiotu (czyli uzyskali mniej niż 30 proc.). Oczywiście, pod warunkiem, że przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych (pisemnego języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz ustnego z polskiego i języka obcego, a także jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym).

  W szkołach regionu liczba poprawiających jest różna. W bydgoskim „Mechaniku” to 17 osób, z tego 16 z matematyki, za to w I LO już tylko 1. W innych miastach jest podobnie.

  Matura poprawkowa 2018 odpowiedzi i arkusze


  Niektórzy maturzyści, którym powinęła się noga na egzaminie dojrzałości, by lepiej przygotować się do poprawki skorzystali jeszcze z korepetycji.

  - Te spotkania bardzo wiele mi dały - mówi uczennica jednego z techników, która ma poprawkę z pisemnego języka polskiego. - Od chwili, gdy dowiedziałam się, że nie zdałam egzaminu ostro szlifowałam wiedzę i napisałam mnóstwo rozprawek. Szkoda tylko, że popsułam sobie wakacje.

  Matura poprawkowa 2018


  W tym roku tuż po ogłoszeniu wyników część maturzystów zdecydowała się też na wgląd w swoje prace maturalne.

  - W sumie wpłynęło do nas 1746 wniosków - tłumaczy Irena Łaguna, dyrektorka OKE w Gdańsku. - Najwięcej z biologii - 540 i chemii - około 460. W porównaniu z ubiegłym rokiem było ich trochę więcej z języka polskiego na poziomie podstawowym, bo 170, a z matematyki 240. W większości przypadków jednak wyniki zostały utrzymane.

  Matura 2018


  W województwie kujawsko-pomorskim w maju do egzaminów ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części pisemnej i ustnej przystąpiło 12 642 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

  Matury nie zdało 22 proc., w tym 15,6 proc. miało prawo do poprawki (w liceach ogólnokształcących 11,7 proc. i w technikach 21,4 proc.).

  Najlepiej tegoroczni maturzyści spisali się z języka polskiego i angielskiego - po 95 proc. Najsłabiej wypadła matematyka - 83 proc.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Wideo