Dzień Mężczyzny. Czy taki dzień w ogóle istnieje?
W Polsce nie istnieje tradycja obchodzenia tego święta, choć z roku na rok coraz mocniej jego świadomość przebija się do opinii publicznej. Dzień Mężczyzny nie jest i nigdy nie był oficjalnie obchodzony 10 marca.
Skąd zatem ta data? Przyjęło się, że Dzień Mężczyzny obchodzi się 1-2 dni po Dniu Kobiet, to jednak dzień ten nie jest jeszcze na tyle popularny, co np. Międzynarodowy Dzień Mężczyzny, który przypada w listopadzie.
Międzynarodowy Dzień Mężczyzny przypada w listopadzie, ale dobrze jest też świętować w marcu!
Międzynarodowy Dzień Mężczyzny obchodzony corocznie 19 listopada. Jest to dzień ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1999 roku, aby zwrócić uwagę na problemy i wyzwania, z którymi borykają się mężczyźni na całym świecie oraz aby promować pozytywne role, jakie pełnią mężczyźni w społeczeństwie.
W dniu tym zwraca się uwagę na kwestie takie jak zdrowie mężczyzn, równość płci, toksyczne męskie wzorce zachowań, prawa ojców i wiele innych.
Warto zauważyć, że to święto jest raczej mało znane i nie jest obchodzone w tak szerokim zakresie, jak np. Dzień Kobiet.
Co z Dniem Chłopaka? W Polsce obchodzi się to święto we wrześniu
Dzień Chłopaka to święto obchodzone w Polsce 30 września. Jest to dzień, w którym chłopcy i młodzi mężczyźni są obdarowywani prezentami i życzeniami. Chociaż to święto nie ma tak długiej tradycji, jak np. Dzień Matki czy Dzień Ojca, zyskało popularność w Polsce w ciągu ostatnich kilku lat.
Jakie jeszcze święta obchodzą panowie?
Wśród świąt, jakie obchodzą w Polsce mężczyźni prócz 10 marca można wymienić Dzień Ojca (23 czerwca), Dzień Chłopaka (30 września), Dzień Dziadka (22 stycznia).
Najlepsze MEMY na Dzień Mężczyzny. ZOBACZ!
