Metalkas Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź. Szybkie trzy sety [zdjęcia]

Spotkanie Metalkas Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź było jednostronne. Kibice nie mieli wiele emocji Dariusz Bloch
W 13. kolejce Tauron Ligi siatkarki Metalkasu Pałacu Bydgoszcz podejmowały ŁKS Commercecon Łódź.

Metalkas Pałac Bydgoszcz - ŁKS Commercecon Łódź 0:3
Sety: 19:25, 19:25, 12:25
Pałac: Makarewicz 6, Bujnarowska 7, Sikorska 4, Nowakowska 5, Paluszkiewicz 8, Bałdyga 1, Saad (libero) oraz Gorzkiewicz 0, Żurowska 1, Łyszkiewicz 5, Gliwa 2, Justka (libero).
ŁKS: Witkowska 3, Ratzke 5, Dudek 10, Stefanik 7, Diouf 15, Campos 12, Drabek (libero) oraz Gryka 6, Zaborowska 0, Dróżdż 6.

Bydgoszczanki nie były faworytkami tego meczu. Każdy set, nie wspominając o punkcie to byłoby wielkie osiągnięcie. Jednak pałacanki nie były w stanie nawiązać walki z łodziankami.

Już od początku przyjezdne ustawiły takie warunki, że gospodynie musiały gonić wynik. Potrafiły się zbliżyć na jeden punkt (7:8). W drugiej partii początkowo pałacanki prowadziły dwoma punktami, ale szybko był remis 5:5. Po chwili gospodynie przegrywały 7:11 i już nie były w stanie wrócić do rywalizacji. Trzeci set, paradoksalnie przegrany najwyżej, początkowo był wyrównany. I dopiero od stanu 8:10 bydgoszczanki zaczęły tracić dystans od rywalek. Wtedy prysła nadzieja na nawiązanie walki. Po 74 minutach było już po meczu.

Po tej porażce Metalkas Pałac zajmuje 11. miejsce w tabeli, ale ma już tylko punkt przewagi nad ostatnią Stalą Mielec. Do dziesiątej Akademii Tarnów traci dwa punkty. Do miejsca premiowanego grą w play off bydgoszczanki tracą dziewięć "oczek".

W następnej kolejce bydgoski zespół zagra na wyjeździe z Chemikiem Police. Spotkanie zaplanowano na 6 stycznia 2024 roku. Początek o godz. 19.