Michał Lewandowski (Akademia Copernicus) wicemistrzem Europy...

  Michał Lewandowski (Akademia Copernicus) wicemistrzem Europy na torze

  (jp)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Polacy na podium w Atenach.

  Polacy na podium w Atenach. ©archiwum

  Michał Lewandowski z Akademii Michała Kwiatkowskiego zdobył z kolegami srebro w sprincie olimpijskim podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy.
  Polacy na podium w Atenach.

  Polacy na podium w Atenach. ©archiwum

  W Atenach 14 lipca rozpoczęły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy na torze (14-19.07). W pierwszym dniu rywalizacji na starcie sprintu drużynowego juniorów stanął Michał Lewandowski wspólnie z Marcinem Czyszczewskim i Mateuszem Miłkiem. Polacy zakwalifikowali się do finału, w którym ulegli zespołowi Rosji.

  Lewandowski zdobył srebrny medal i tym samym powtórzył swój sukces z ubiegłego roku, kiedy w portugalskiej miejscowości Anadia na Mistrzostwach Europy również został wicemistrzem Europy.
  Michał Lewandowski jest wychowankiem LZS Iskra BGŻ Agro-Ciech Ciechocin. Obecnie jego trenerem jest Marcin Mientki, olimpijczyk z Sydney, mistrz Europy i wielokrotny mistrz Polski w kolarstwie torowym. Zresztą medal Lewandowskiego jest doskonałym nawiązaniem do sukcesów jego trenera, bo własnie w sprincie olimpijskim Marcin Mientki wywalczył przed laty mistrzostwo Europy i w tej konkurencji rywalizował na Igrzyskach Olimpijskich.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej