Michalski, Kuć, Czapiewski i Śleboda ze złotymi medalami

(frel)
zrezygnował ze startu w IMP w Spale.
zrezygnował ze startu w IMP w Spale. Paweł Skraba/archiwum
Łukasz Michalski, Dariusz Kuć,Szymon Czapiewski i Piotr Śleboda zostali w Spale mistrzami Polski seniorów w hali.

W sumie reprezentanci naszego regionu zdobyli 10 medali, z czego siedem przedstawiciele Zawiszy Bydgoszcz, dwa BKS Bydgoszcz oraz jeden - Olimpii Grudziądz.

Najbardziej zadowolony może być Dominik Bochenek (Zawisza), który jako jedyny wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata w Stambule (9-11 marca). W finale 60 m przez płotki uzyskał 7,68 sek., czyli dokładnie tyle, ile wynosi minimum PZLA. Zajął drugie miejsce za Arturem Nogą (Warszawianka) - 7,65.

Przeczytaj także: Dobry bieg Marcina Lewandowskiego w Sztokholmie

Innym naszym zawodnikom niewiele zabrakło do minimów, choć na pociechę zostaną medale. Po dwa zdobyli Marika Popowicz i Dariusz Kuć (oboje Zawisza). Kuć został mistrzem Polski na 60 m (6,70) i zdobył brąz na 200 m (21,30). Dla mężczyzn minimum na 60 m wynosi 6,64, a w biegu eliminacyjnym Kuć osiągnął 6,68 (200 m na HMŚ nie rozgrywa się).

Popowicz została wicemistrzynią kraju na 60 m (7,35) oraz 200 m (24,15). Na krótszym z dystansów przegrała z Darią Korczyńską (Śląsk Wrocław) - 7,33, a na dłuższym z Anną Kiełbasińską (AZS AWF Warszawa) - 23,76. Minimum na HMŚ dla kobiet wynosi 7,28.

Pod nieobecność Pawła Wojciechowskiego (zatrucie pokarmowe) mistrzem Polski w skoku o tyczce został Łukasz Michalski (Zawisza) - 5,60. Wynik nie jest rewelacyjny, ale obaj nasi tyczkarze już wcześniej ogłosili, że na HMŚ nie pojadą, lecz będą szlifować formę w RPA.

Przeczytaj także: Kufelek za dobry sezon - Polonia Bydgoszcz ma nowego sponsora!

Mistrzem Polski w siedmioboju został Szymon Czapiewski (Zawisza) - 5527 pkt., a w skoku wzwyż Piotr Śleboda (Olimpia) - 2,22 m (minimum 2,29). Czapiewski w poszczególnych konkurencjach uzyskał: 60 m - 7,38 sek., w dal - 7,22 m (rek. życ.), kula - 13,04 m (rek. życ.), wzwyż - 1,97 m, 60 m ppł. - 8,53 sek., tyczka - 4,90, 1000 m - 2.53,40.

Wicemistrzem kraju w trójskoku został Jakub Daroszewski (BKS) z nowym rekordem życiowym 15,94 (minimum 17 m). W biegu na 400 m brązowy medal zdobyła Iga Baumgart (BKS), także notując rekord życiowy - 54,52 (minimum 53 sek.).

Przypomnijmy, że w HMŚ wystąpi Marcin Lewandowski (Zawisza) na koronnym dystansie 800 m. Ze startu w MP w Spale zrezygnował.