Miedziński drugi, Buczkowski piąty w Złotym Kasku. Obaj pojadą w świat

(emka)
Adrian Miedziński będzie w tym sezonie walczył o awans do cyklu Grand Prix 2014
Adrian Miedziński będzie w tym sezonie walczył o awans do cyklu Grand Prix 2014 Fot. Mariusz Murawski
Maciej Janowski zdobył żużlowy Złoty Kask. Na podium zawodów stanęli też torunianin Adrian Miedziński i Jarosław Hampel. Krzysztof Buczkowski z Bydgoszczy miejsce na podium przegrał w barażu.

W Rawiczu odbył się w czwartek finałowy turniej Złotego Kasku. Był to zarazem finał krajowych eliminacji do międzynarodowych kwalifikacji do cyklu Grand Prix. Dzięki znakomitemu finiszowi drugie miejsce w imprezie zajął Adrian Miedziński z Unibaksu Toruń. Blisko podium był Krzysztof Buczkowski, drugi z naszych zawodników. Kapitan składywęgla.pl Polonia zajął jednak ostatnie miejsce w barażowych wyścigu i był w zawodach 5. Na torze Kolejarza zabrakło reprezentantów GKM Grudziądz.

Pięciu żużlowców rawickiego finału zapewniło sobie przy okazji udział w międzynarodowej rywalizacji o miejsce w cyklu Grand Prix 2014. Barw Polski bronić będą: Janowski, Miedziński, Przemysław Pawlicki, Buczkowski i Krzysztof Kasprzak. Występujący regularnie w elicie Hampel zrezygnował bowiem ze startów w eliminacjach. Przypomnijmy, że do walki o Złoty Kask nie przystąpił Tomasz Gollob.