Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowe dyskusje o wyzwaniach dla współczesności. Przed nami XIV Kongres "Jeden świat - wiele kultur"

Marta Mikołajska
Marta Mikołajska
Dotychczas w Kongresie "Jeden świat - wiele kultur" wzięło udział kilka tysięcy uczestników. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dn. 27-28 października, a jego hasłem przewodnim będą przemiany kulturowe jako wyzwanie dla współczesnego świata.
Dotychczas w Kongresie "Jeden świat - wiele kultur" wzięło udział kilka tysięcy uczestników. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dn. 27-28 października, a jego hasłem przewodnim będą przemiany kulturowe jako wyzwanie dla współczesnego świata. Dariusz Bloch/archiwum
W piątek, 27 października w Bydgoszczy rozpocznie się tegoroczna, XIV już edycja Kongresu "Jeden świat - wiele kultur". Wydarzenie to od lat stanowi forum dla międzynarodowych dyskusji nt. problemów współczesnego świata. Tym razem uczestnicy porozmawiają o przemianach kulturowych.

Tegoroczny Kongres "Jeden świat - wiele kultur" odbędzie się w dn. 27-28 października. W ramach tego wydarzenia zorganizowana zostanie XIV Międzynarodowa Konferencja Interdyscyplinarna, której temat przewodni to "Przemiany kulturowe wyzwaniem dla współczesnego świata". Oprócz tego uczestnicy wezmą udział w sześciu konferencjach krajowych, m.in. na temat antropologicznej wizji człowieka w odniesieniu do świata wartości oraz o współczesnych zagrożeniach kulturowych.

Międzynarodowo w Bydgoszczy

Kongres "Jeden świat - wiele kultur" to inicjatywa o zasięgu międzynarodowym, a jego historia sięga 2010 r., kiedy to zainaugurowany został cykl corocznych międzynarodowych konferencji, mających na celu szeroko rozumiany dialog międzykulturowy i wymianę myśli nt. istotnych problemów współczesnego świata. Jak podkreślają organizatorzy, poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem – dotychczas udział w wydarzeniu wzięło ponad 3 tys. uczestników, a wśród nich znaleźli się przedstawiciele nauk humanistycznych, społecznych, medycznych, technicznych i przyrodniczych, z polskich i zagranicznych ośrodki naukowe, w tym z Watykanu, Włoch, Rosji, Grecji, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, USA, Kazachstanu, Kirgistanu, Niemiec, Węgier, Chin, Austrii, Łotwy, Hiszpanii oraz Bośni i Hercegowiny.

- Interdyscyplinarna Konferencja Międzynarodowa „Jeden świat – wiele kultur”  umożliwiła stworzenie nowych, wspólnych obszarów zrozumienia i dialogu wśród osób, które mają znaczący wpływ na kształtowanie postaw kolejnych pokoleń - mówi Agnieszka Florczak z Akademii Kujawsko-Pomorskiej w Bydgoszczy.

Jak zapowiada, w tym roku udział w wydarzeniu weźmie około 400 uczestników (stacjonarnie i online), w tym 60 prelegentów. Udział jest bezpłatny. Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do naukowców, przedstawicieli życia społecznego, politycznego, religijnego, gospodarczego, przedstawicieli nauki, a także studentów i młodzieży szkolnej.

Tradycyjnie podczas wydarzenia nie zabraknie także imprez towarzyszących. Więcej szczegółów wkrótce.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Archeologiczna Wiosna Biskupin (Żnin)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska