Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Lipna podłączeni do miejskiej sieci ciepłowniczej zapłacą mniej za ogrzewanie

Ewelina Fuminkowska
Ewelina Fuminkowska
Obecnie budowana jest sieć ciepłownicza na Osiedlu Kwiatów.
Obecnie budowana jest sieć ciepłownicza na Osiedlu Kwiatów. PUK LIPNO
Zewnętrzny audyt wykazał, że Lipno proponuje najniższe ceny za ogrzewanie mieszkań. Od kilku lat ceny utrzymywały się na stałym poziomie, w tym jeszcze spadły! Lipnowianie odczują zmiany na swojej kieszeni.

Wideo. Zakup mieszkania coraz droższy

Niższe rachunki za ogrzewanie w Lipnie

Ponad 4 proc. mnie za ogrzewanie zapłacą mieszkańcy Lipna, którzy podłączeni są do miejskiej sieci ciepłowniczej. Stawki za ogrzewanie od kilku lat utrzymywały się na stałym poziomie, a w tym roku znacznie spadły.

- Bardzo się rozwijamy i podłączamy nowe nieruchomości. Więcej sprzedajemy, a koszty są stałe. W innych miastach ceny za ogrzewanie rosną, bo nie ma nowych odbiorców – wyjaśnia obniżkę Marcin Kawczyński, prezes PUK w Lipnie. - Ponadto spadła cena za paliwo, taniej kupiliśmy węgiel.

Trwa głosowanie...

Czy podłączysz się do miejskiej sieci ciepłowniczej?

Obecnie do miejskiej sieci ciepłowniczej podłączonych jest już około 150 nieruchomości, ale cały czas mogą podłączać się kolejni mieszkańcy. Obecnie budowana jest sieć na Osiedlu Kwiatów.

- W innych częściach miasta też są chętni, bo wiele osób widzi, że nie jest to drogie rozwiązanie, a przy tym bardzo wygodne. Coraz więcej domków jednorodzinnych wybiera ten sposób ogrzewania – dodaje prezes Kawczyński.

Sieć ciepłowniczna w Lipnie - tańsze i ekologiczne rozwiązanie?

W związku z podłączeniem swojej nieruchomości do miejskiej sieci ciepłowniczej trzeba zainstalować węzeł ciepłowniczy. Pozwala on na zamontowanie w domu nowoczesnego urządzenia, które umożliwia sterowanie ciepłem za pomocą smartfona. Można ustawić mniejsze zużycie na czas naszej nieobecności w domu, gdy wyjeżdżamy lub jesteśmy w pracy.
Marcin Kawczyński podkreśla, że mimo kosztów warto zainwestować pieniądze w przyłącze. To nie tylko wygodne rozwiązanie, ale także ekologiczne. Zmniejsza się ilość smogu w powietrzu.

- W skali roku ogrzewanie lokalu około 150 m kw. będzie kosztowało średnio 4-6 tysięcy złotych. Unikniemy brudnych zajęć w przydomowych kotłowniach. Odejdzie nam wymiana pieca co kilka lat na nowszy i lepszy. Otrzymamy też trzyletnią gwarancję na sprzęt – wyjaśnił Marcin Kawczyński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska