Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkańcy Wąbrzeźna i okolic otrzymają szansę, aby wyrwać się z biedy

(dd)
Panowie podczas szkoleń będą mogli nauczyć się np. obsługi koparki
Panowie podczas szkoleń będą mogli nauczyć się np. obsługi koparki Łukasz Ernestowicz
Może uda się znaleźć pracę? Może nawet otworzyć własną firmę? Pomóc w tym 32 swoim podopiecznym chce Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Płużnicy.

Właśnie ruszył nabór do kolejnej, siódmej, już edycji programu, który pomaga osobom korzystającym z opieki społecznej w wydostaniu się z biedy. Dając im przysłowiową wędkę, a nie rybę.

Osoby, które zostaną zakwalifikowane do udziału w programie, wezmą udział w szkoleniach zawodowych, będą się spotykały z doradcą, którego wsparcie przyda się podczas szukania etatu. Będą też spotkania w klubie pracy i na "deser" wyjazd integracyjny.

Na jakie kursy zawodowe można liczyć? - O tym zdecydują sami uczestnicy. Zwykle panowie wybierają kursy obsługi wózków widłowych, koparko-ładowarki albo spawacza. Panie natomiast decydują się na np. krawiectwo - mówi Joanna Wollenberg, pracownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płużnicy, koordynatorka projektu.

Zobacz także: Szansę na wyjście z bezrobocia dostaną osoby do 25. i po 50. roku życia

Dla kogo projekt?

Rekrutacja chętnych właśnie ruszyła. Kto może się znaleźć wśród uczestników? Osoby korzystające z ośrodka pomocy społecznej w Płużnicy. Bezrobotni - ci zarejestrowani w "pośredniaku" oraz ci, których nie ma w rejestrach urzędu, choć stałej pracy nie mają.

Kilka osób chęć wzięcia udziału w tym projekcie zgłosiło po rekomendacji uczestników poprzednich edycji. Do udziału w programie pracownicy płużnickiego GOPS-u namawiają osoby, które odwiedzają podczas wywiadów środowiskowych. Wciąż kompletują listę uczestników. Gdy zbierze się grupa 32 osób, ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni firmę szkoleniową. Jeśli procedurę uda się przeprowadzić sprawnie, zajęcia rozpoczną się wiosną.

Udział w programie "Nowe szanse" jest - oczywiście - bezpłatny. Koszty jego przeprowadzenia częściowo pokrywa Unia Europejska.

Program ten realizowany jest siódmy rok z rzędu. - Dotąd łącznie przeszkoliliśmy już 138 osób. Po każdej edycji minimum jedna osoba znalazła stałą pracę - dodaje Joanna Wollenberg.

Chętni do wzięcia udziału w projekcie GOPS-u wszelkich informacji zasięgnąć mogą w urzędzie oraz pod numerami telefonów: 56/688-75-09 i 881-200-395.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska