- Wydarzenie przygotowujemy zgodnie z wytycznymi sanepidu - podkreśla Dawid Skotnicki z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, koordynator Krajowych Dni Pola 2020. - Na jedną osobę muszą przypadać co najmniej cztery metry kwadratowe. Nie będzie z tym problemu, bo teren jest duży.
Ponad 500 poletek demonstracyjnych znajduje się na ok. jedenastu hektarach. Będzie co oglądać, bo odmian roślin uprawnych jest wiele, a rolników na pewno zainteresują różne systemy ochrony i nawożenia tych upraw, agrotechnika i nawadnianie.
Jeśli do jedenastu hektarów doliczyć teren wystawy rolniczej (20 i 21 bm., w godz. 10 - 18), będzie to łącznie ok. 20 ha. A na wystawie pojawią się m.in.: ciągniki, urządzenia, maszyny rolnicze, nawozy i środki ochrony roślin. Będą też wystawcy zajmujący się np. agroenergetyką, fotowoltaiką, budownictwem.
- Nawet stoiska wystawców są duże, np. jedno z nich zajmuje aż 1200 metrów kwadratowych - dodaje Dawid Skotnicki. - Podczas uroczystego otwarcia (w sobotę, o godz. 11) przed sceną będzie mogła znajdować się ograniczona liczba osób. W takim miejscu prosimy o zakrywanie ust i nosa. Prosimy także o stosowanie się do regulaminów postępowania, które będą wywieszone w widocznych miejscach.
Relacje z wydarzenia można oglądać przez internet na stronie: dnipola.kpodr.pl.
Warto dodać, że tegoroczne Dni Pola będą także w wersji live na facebookowym fanpejdżu KPODR -> Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.
Inne imprezy towarzyszące to: krajowy pokaz polowy postępu genetycznego odmian roślin uprawnych w Chrząstowie (20-21 bm.) oraz Kujawsko-Pomorskie Dni Pola w Grubnie (poletka można zwiedzać do zbiorów).
Krajowe Dni Pola to wspólne przedsięwzięcie KPODR, Uniwersytetu Technologiczno - Przyrodniczego w Bydgoszczy, Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie (COBORU) i Polskiej Izby Nasiennej. Wydarzeniu patronuje minister rolnictwa.
