Mistrzostwa Polski IMAF w sztukach walki w Inowrocławiu

(DM)
zdobył złote medale.
zdobył złote medale. Dominik FIjałkowski
Zawodnicy Inowrocławskiego Klubu Sportowego Karate zdominowali rywalizację w zawodach, któe odbyły się w hali na Rąbinie.

Sportowcy z Polski, Włoch i Iranu rywalizowali w konkurencjach ju jitsu, karate, kobudo i kickboxingu.
Zmagania zdominowali sportowcy z IKSK, którzy zdobyli aż 61 medali (15 złotych, 23 srebrne i 23 brązowe).

Drugie miejsce w klasyfikacji klubów zajął MOSiR Mysłowice 26 (11, 9, 6). Trzeci był KKSDojo Toruń 17 (7, 5, 5). Świetną czwartą pozycję zajęło Gakko Karate Łabiszyn 12 (4, 4, 4). Szóste było Dojo Kyokushin Inowrocław 8 (3, 1, 4).
Imprezą towarzyszącą zawodom był staż z mistrzami IMAF. Jego głównym prowadzącym jest Gianni Rossato z Włoch. Zawodnik z Italii posiada najwyższe stopnie wtajemniczenia w kilku stylach sztuk walki Grand Master.

Zawodnicy IKSK na najwyższym stopniu podium stawali aż piętnaście razy. Złote krążki wywalczyli: Leon Straszak, Dawid Michalski, Grzegorz Michalik (wszyscy w kata indywidualnym), Straszak, Sebastian Urbaniak, Natalia Charysz (w kata synchronicznym), Oskar Salwa, Igor Mianowany, Eliasz Piernik (wszyscy w kata z bronią), Marta Dzielak, Katarzyna Kawka i Michalik (w ippon kumite), Dawid Michalski, Dzielak, Emil Witkowski, Kawka (w sanbon kumite), Rafał Kostrzewa (w semi kontakt).

Łabiszynianie wygrali cztery konkurencje. Kamil Sęk zwyciężył w semi kontakt w sanbon kumite, kata indywidualnym, a także w kata synchronicznym wraz z Tomaszem Skibińskim i Wojciech Rybczyńskim.

Dla Dojo Kyokushin złote medale zdobyli: Kajetan Kaczmarek, Daniel Barałkiewicz (obaj w semi kontakt) oraz Katarzyna Sopolinska (w kata).

Najlepszymi zawodnikami mistrzostw zostali: łabiszynia-nin Kamil Sęk oraz Agata Bandurska (Ronin Toruń).