Mistrzostwa świata piłkarek ręcznych: Polska - Chiny 29:24

FIAŁ
Po dniu przerwy, trzecią kolejkę spotkań rozegrają reprezentacje w grupie B podczas Mistrzostw Świata piłkarek ręcznych w Danii. Mariusz Kapala
Drugie zwycięstwo na Mistrzostwach świata odniosły nasze szczypiornistki. Biało-czerwone w swoim trzecim grupowym meczu w Naestved pokonały Chinki 29:24.

Polki jedynie w pierwszej połowie miały problemy w meczu z Chinkami. Rywalki na początku spotkania prowadziły różnicą nawet trzech bramek (5:2, 6:3), a Anna Wysokińska obroniła tylko jeden rzut przeciwniczek. Biało-czerwone zaczęły pod koniec tej części gry odrabiać straty, a w ostatnich minutach objęły prowadzenie 12:11.

Zapis relacji na żywo: Polska - Chiny na żywo

Dopiero na początku drugiej połowy nasze zawodniczki zaczęły powiększać przewagę. Po serii kontr, podopieczne Kima Rasmussena prowadziły 18:12,. Następnie jednak straciły cztery gole. Potem, po rzutach Iwony Niedźwiedź, przewaga Polek wzrosła do sześciu bramek (26:20). Polki nie wypuściły z rąk takiej zaliczki i ostatecznie wygrały różnicą pięciu trafień.

Jutro biało-czerwone zagrają z Angolą, która dzisiaj pokonała w innym meczu grupy B Kubę 38:23 (17:11). Zarówno dzisiaj, jak i w meczu z Angolą, trener Rasmussen nie będzie mógł skorzystać z Małgorzaty Stasiak, która na poniedziałkowym treningu nabawiła się urazu.

PGNiG/x-news

POLSKA - CHINY 29:24 (12:11)
POLSKA (trener Kim Rasmussen): Wysokińska, Gawlik - Kobylińska 5 goli/8 rzutów, Stachowska 1/2, Niedźwiedź 6/8, Gadzina, Kocela 5/6, Kudłacz-Gloc 7/9, Pielesz 1/3, Zych, Łabuda 2/3, Zalewska, Sądej, Kulwińska 1/3, Achruk 1/1. Kary: 14 minut (Stachowska, Niedźwiedź - po 4 minuty, Kudłacz-Gloc, Pielesz, Zych - po 2 minuty).
CHINY (trener Xindong Wang): Mu Xo, Yurou Yang, Jialei Song - Xiaoging Li 3/6, Xiuxiu Tian, YanYuan Yu 2/2, Mengying Sun 3/7, Zhengwen Sha, Haixia Zhang 2/2, Jiao Yang, Jiaqin Zhao 1/6, Mengqing Jin 8/10, Yao Li, Meizhu Yan 2/4, Nana Wu, Ru Qiao 3/4. Kary: 14 minut (Xiaoging Li - 4 minuty, Zhengwen Sha, Haixia Zhang, Jiaqin Zhao, Yao Li, Meizhu Yan - po 2 minuty).