Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, 1/8 finałów. Holandia - Meksyk 2:1 [wideo]

(STYK)
Holendrzy cieszą się ze zwycięstwa.
Holendrzy cieszą się ze zwycięstwa. Grzegorz Wajda
Trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Rozegrano trzeci mecz 1/8 finału. W nim Holandia po niesamowitej końcówce meczu pokonała Meksyk 2:1.

Holendrzy i Meksykanie świetnie spisywali się w fazie grupowej. "Pomarańczowi", choć trafili do najsilniejszej grupy, zdobyli komplet punktów i najwięcej goli ze wszystkich drużyn w tej fazie mundialu (dziesięć). Z kolei podopieczni Miguela Herrery nie dali się ograć Brazylii (0:0), a poza tym pokonali Kamerun 1:0 (sędzia nie uznał im dwóch prawidłowo zdobytych bramek) oraz Chorwację 3:1.

Emocji, jak można było się spodziewać, nie brakowało. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie kilka okazji bramkowych, ale fani nie doczekali się goli.

Meksyk objął prowadzenie w 48. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się dos Santos. Później Holendrzy byli aktywniejsi. Próbowali dążyć do wyrównania, a Meksykanie nieco się cofnęli i liczyli na kontrataki.

Ambitnie Holendrzy nie załamywali się, mimo że świetnie w meksykańskiej bramce spisywał się Ochoa. W 88. minucie doprowadzili do wyrównania po trafieniu Sneijdera.

W doliczonym czasie gry sfaulowany w polu karnym został Robben. Jedenastkę wykorzystał Huntelar i Holandia wygrała 2:1.

Szersza relacja naszego korespondenta z Brazylii wkrótce.

Holandia - Meksyk 2:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Giovani Dos Santos (48), 1:1 Wesley Sneijder (88), 2:1 Klaas-Jan Huntelaar (90+4).
HOLANDIA: Jasper Cillessen - Paul Verhaegh (56. Memphis Depay), Ron Vlaar, Stefan de Vrij, Daley Blind - Dirk Kuyt, Nigel de Jong (9. Bruno Martins Indi), Georginio Wijnaldum - Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie (76. Klaas-Jan Huntelaar).
MEKSYK: Guillermo Ochoa - Paul Aguilar, Francisco Rodriguez, Rafael Marquez, Hector Moreno (46. Diego Reyes), Miguel Layun - Hector Herrera, Carlos Salcido, Andres Guardado - Giovani Dos Santos (61. Javier Aquino), Oribe Peralta (75. Javier Hernandez).