Mistrzowie Agro. Kujawy i Pomorze są dumne z Tamary Kalinowskiej i Mariusza Pawlaka! Dokładne wyniki

s
Przemysław Popowski i archowum prywatne
- Całą noc nie zmrużyłam oka, co za emocje! - cieszy się najpopularniejsza sołtys w kraju: Tamara Kalinowska z sołectwa Koziróg Rzeczny. - Wielka radość - mówi Mariusz Pawlak z Poddębic, numer jeden wśród rolników w plebiscycie Mistrzowie AGRO.

Wielki finał ogólnopolskiej akcji Mistrzowie AGRO za nami. Kujawy i Pomorze mają wyjątkowe powody do dumy i radości - to z naszego terenu pochodzą Rolnik Roku Polski oraz Sołtys Roku Polski 2019.

To Mariusz Pawlak, który prowadzi gospodarstwo rolne w Poddębicach (gmina Włocławek, powiat włocławski) i Tamara Kalinowska zajmująca się sprawami mieszkańców sołectwa Koziróg Rzeczny (gmina Tłuchowo, powiat lipnowski). Dodajmy, że wśród Kół Gospodyń Wiejskich z całego kraju, nasze reprezentantki - KGW Koło Kobiet w Rachcinie (gmina Bobrowniki, powiat lipnowski) zajęły wysoką, szóstą lokatę.

Przypomnijmy, najpierw wyłoniliście Państwo swoimi głosami zwycięzców w powiatach. Ci wzięli udział w potyczkach na etapie wojewódzkim. Najpopularniejsi w Kujawsko-Pomorskiem, w ramach plebiscytu Mistrzowie AGRO, zmierzyli się z liderkami i liderami z pozostałych województw. Od startu głosowania na czele stawki był pan Mariusz, który ostatecznie pokonał faworyta z Małopolski - Andrzeja Suchana. Nasz reprezentant miał 8960 głosów.

- Ogromnie się cieszę! - przekazał nam Mariusz Pawlak. - Rolnik Roku Polski? Jakoś jeszcze trudno mi w to uwierzyć. Ostatniego wieczoru śledziliśmy z rodziną i kolegami wyniki na bieżąco. Potem radość i uczta. Jeszcze przeżywamy zwycięstwo, zewsząd sypią się gratulacje. Dziękuję! Kiedy człowiek osiągnie sukces, nawet w urzędach jest witany słowami: „O, to pan zajął pierwsze miejsce w plebiscycie? Gratulacje!”. To miłe. Cieszę się, że naszego województwa pochodzi również zwyciężczyni w kategorii Sołtys.

Wielka radość panuje również w sołectwie Koziróg Rzeczny, które może poszczycić się Sołtysem Roku Polski 2019.

- Powiem szczerze, po cichu marzyłam o trzecim miejscu, bo to też dobra lokata. Ale taka niespodzianka?! Totalny szok - cieszy się Tamara Kalinowska. - W czwartek patrzę, a tu podjeżdżają samochody - przyjechali do mnie przyjaciele z całego sołectwa. Z szampanem, z przygotowanym plakatem „Sołtys Roku”. Wciąż dzwonią do mnie członkowie rodziny i znajomi z gratulacjami, gorąca linia. Dziękuję za wszystkie głosy i dowody sympatii!

Pani Tamara dostała 5521 głosów. Tuż za nią uplasowała się dotychczasowa liderka z Mazowsza, czyli Monika Sadowska-Kaniera.

KLIKNIJ i zobacz wyniki głosowania:

Rolnik Roku Polski 2019
Sołtys Roku Polski 2019
Gospodyni Roku Polski 2019
Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2019
Sołectwo Roku Polski 2019
Gospodarstwo Agroturystyczne Roku Polski 2019

KLIKNIJ w poniższą kategorię i zobacz prezentacje wideo finalistów

ROLNIK ROKU
SOŁTYS ROKU
GOSPODYNI ROKU
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH ROKU
SOŁECTWO ROKU
GOSPODARSTWO AGROTURYSTYCZNE ROKU

____________________

KLIKNIJ I ZOBACZ wyniki głosowania w etapie wojewódzkim

Panie z KGW Koło Kobiet w Rachcinie otrzymały 2205 dowodów sympatii. Pierwsze miejsce w tej kategorii należy do KGW Borówki w Lelisie z województwa mazowieckiego.

Statuetki, dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone podczas gali plebiscytu na Centralnych Targach Rolniczych w Nadarzynie koło Warszawy. Za zwycięstwo na szczeblu krajowym sołtys otrzyma 5 tys. zł, rolnik dostanie 10 tys. zł.

_____________________________________
Agro Pomorska, odcinek 80

Wideo

Dodaj ogłoszenie