MKS Grudziądz wygrał w Olsztynie

Grudziądzcy szczypiorniści odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie, a pierwsze wyjazdowe w tym roku Facebook MKS Grudziądz
Szczypiorniści MKS Grudziądz odnieśli drugie zwycięstwo w sezonie, aczkolwiek młodzi szczypiorniści z Olsztyna łatwo punktów nie oddali.

Szczypiorniak Olsztyn - MKS Grudziądz 26:29 (13:15)
MKS: M. Ziółkowski, Żurawski - B. Prietz 7, Kostrzewa 5, Suwisz 5, Kruszewski 4, Pożoga 4, Nalaskowski 3, Piernicki 1 oraz Orłowski, Grabowski, Dąbrowski, Skoroch, Świderski.
Inne wyniki 3. kolejki: SMS ZPRP II Gdańsk - AZS UMK Toruń 44:22 (20:10), Gwardia Koszalin - Wybrzeże II Gdań"sk 38:28 (20:11), Tytani Wejherowo - Sambor Tczew 27:24 (8:9), Energetyk Gryfino - AZS UKW Bydgoszcz 39:26 (13:11), Cartusia Kartuzy - Orkan Ostróda 30:32 (15:14).

Spotkanie było wyrównane, choć najczęściej MKS prowadził 2-3 bramkami. W 2. połowie Szczypiorniak potrafił doprowadzić kilka razy do remisu, ale na więcej im podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego nie pozwolili. W ostatnich minutach przesądzili o wygranej. Najskuteczniejszymi graczami byli Bartosz Prietz (7 bramek), Mateusz Kostrzewa i Maciej Sowicz (po 5), a w zespole gospodarzy Grzegorz Kozłowski (6).

1. SMS ZPRP II Gdańsk 3 6 121-65

2. Orkan Ostróda 3 6 101-76

3. Gwardia Koszalin 3 6 105-82

4. Cartusia Kartuzy 3 4 83-65

5. Energetyk Gryfino 3 4 90-79

6. MKS Grudziądz 3 4 84-86

7. Tytani Wejherowo 3 4 83-87

8. Szczypiorniak Olsztyn 3 2 83-79