Młodzież postawiła się faworytowi. LKS Kęsowo przegrało ze Szczypiorniakiem

Piotr Pubanz
Radosław Radzio był w Olsztynie najskuteczniejszym strzelcem LKS Kęsowo.
Radosław Radzio był w Olsztynie najskuteczniejszym strzelcem LKS Kęsowo. Piotr Pubanz
Zupełnie przyzwoicie spisali się drugoligowi szczypiorniści LKS Kęsowo w swym wyjazdowym meczu w Olsztynie. Mimo, że w składzie zabrakło 6 podstawowych zawodników, młodzież dzielnie walczyła, przegrywając dopiero w końcówce.

SZCZYPIORNIAK OLSZTYN - LKS KĘSOWO 27:22 (11:10)

LKS KĘSOWO: L.Mielke, G. Modrzejewski - Ł.Modrzejewski 1, Wiśniewski, Szmagliński 2, Cieniuch 1, Poraziński, Łangowski 3, Pięta, Radzio 8, Szulowski 4, Kensik 1, Czarnowski 2.

Do Olsztyna nie pojechali, Marcin Kowalik, Dawid Luptowski, Łukasza Smysłowski, Krzysztof Mielke, Maciej Gakan i Tomasz Frohlke czyli 5 podstawowych graczy z pola i rezerwowy bramkarz. Wydawało się więc, że beniaminka czeka w spotkaniu z faworyzowanym Szczypiorniakiem sromotna klęska. Tymczasem od początku mecz był bardzo zacięty. Kęsowianie długo rozgrywali piłkę w ataku, dobrze spisywali się pod bramką rywala, a i bramkarz Leszek Mielke, raz za razem popisywał się doskonałymi interwencjami. Nic więc dziwnego, że na przerwę gospodarze schodzili z ledwie jednobramkową przewagą. Taki stan rzeczy trwał przez większość drugiej połowy. Dopiero w końcówce gospodarze zdołali uciec na bezpieczną odległość, wygrywając ostatecznie różnicą 5 goli.
- Rozegraliśmy bardzo ładny mecz, grając w dużej mierze młodzieżą - z satysfakcją ocenia postawę swego zespołu trener Marek Tyda. - Praktycznie do 50. minuty wynik był na styk, dopiero w końcówce gospodarze zdołali skutecznie nam odskoczyć. Można przegrać mecz, ale po walce. My z pewnością zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie.

Kolejny mecz II ligi LKS Kęsowo rozegra w najbliższą sobotę. We własnej sali o godz. 18 podejmie 9. zespół ligi Cartusię Kartuzy.

Pozostałe mecze 18. kolejki.Alfa 99 Strzelno - KU AZS UKW Bydgoszcz 24:39, Tytani Wejherowo - Gwardia Koszalin 23:27, MKS Grudziądz - Sambor Tczew 29:25, SMS ZPRP II Gdańsk - Energetyk Gryfino 36:33, Cartusia Kartuzy - GKS Żukowo 22:24.

1. MKS Grudziądz 17 31 544:430
2. GKS Żukowo 17 28 479:395
3. Gwardia Koszalin 17 25 469:380
4. Energetyk Gryfino 17 24 503:410
5. Szczypiorniak Olsztyn 16 22 441:378
6. SMS ZPRP II Gdańsk 17 16 496:457
7. Sambor Tczew 16 16 419:404
8. AZS UKW Bydgoszcz 16 14 407:425