Młodzi karatecy w Świeciu walczyli o mistrzostwo województwa

    Młodzi karatecy w Świeciu walczyli o mistrzostwo województwa

    Zdjęcie autora materiału

    Gazeta Pomorska

    Młodzi karatecy w Świeciu walczyli o mistrzostwo województwa
    1/13
    przejdź do galerii
    W hali widowiskowo-sportowej w Świeciu odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów Kyokushin Karate PFKK.
    W zawodach rywalizowało 131 zawodników z klubów z Bydgoszczy, Chełmna, Chełmży, Golubia-Dobrzynia, Koronowa, Solca Kujawskiego, Świecia, Torunia, Wąbrzeźna oraz Gdańska i Bydgoskiego Klubu Sztuk Walki. Tradycyjnie medale rozdano w konkurencjach kata (8 kategorii, startowało 91 zawodników) i kumite (18 kategorii, 86 zawodników).
    W Świeciu najlepiej zaprezentowali się wychowankowie Golubsko-Dobrzyńskiego Klubu Karate Kyokushin, którzy zdobyli najwięcej medali, bo aż 21.
    Z gospodarzy najlepiej spisała się Oliwia Poćwiardowska, która została mistrzynią województwa w kata dziewcząt do 18 lat. Ponadto Jan Gaca wywalczył srebro w kumite chłopców 13 -14 lat do 45 kg, zaś Kacper Kliczykowski brąz w kumite chłopców do 30 kg.

    Wyniki kata


    Chłopcy do 10 lat: 1. Aleksander Anuszkiewicz (Solec Kujawski), 2. Piotr Królczewski (Toruń), 3.
    Mikołaj Siałkowski, 4. Szymon Nowicki (obaj Golub-Dobrzyń).

    Dziewczęta do 10 lat: 1. Maja Jaruszewska (Chełmno), 2. Julia Szyjkowska (Golub-Dobrzyń), 3. Zuzanna Binkowska (Toruń), 4. Inez Przybyszewska (Solec Kujawski).

    Chłopcy do 12 lat: 1. Łukasz Chmielecki (Chełmno), 2. Filip Chetwynd (Wąbrzeźno), 3. Igor Grzeszczak (Chełmno), 4. Kacper Pieńkowski (Bydgoski KszW).

    Dziewczęta do 12 lat: 1. Julia Śmigielska, 2. Julia Sułecka (obie Golub-Dobrzyń), 3. Aleksandra Wierzbowska, 4. Nadia Frątczak (obie Solec Kujawski).

    Chłopcy do 14 lat: 1. Błażej Szymański (Toruń), 2. Jakub Kozerski (Golub-Dobrzyń), 3. Patryk Nowak, 4. Igor Suchodolski (Bydgoszcz).

    Dziewczęta do 14 lat: 1. Zuzanna Mowińska, 2. Helena Garside (obie Toruń), 3. Zuzanna Socha (Wąbrzeźno), 4. Amelia Gromada (Solec Kujawski).

    Chłopcy do 18 lat: 1. Artur Zglenicki (Golub-Dobrzyń), 2. Hubert Rokoszewski (Chełmno), 3. Filip Kończalski (Golub-Dobrzyń). 1. Oliwia Poćwiardowska (Świecie), 2. Adrianna Sanger (Bydgoszcz), 3. Daria Plewa (Chełmża).

    Drużynowo: 1. Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin, 2. Toruński Klub Karate Kyokushin, 3. Chełmiński Klub Kyokushin Karate, 4. Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim.

    Wyniki kumite


    JUNIORZY 9-10 lat
    Chłopcy – do 30 kg: 1. Nikodem Siałkowski (Golub-Dobrzyń), 2. Nikodem Kempa (Wąbrzeźno), 3. Kacper Kliczkowski (Świecie), 4. Igor Kubiak (Bydgoszcz).

    Chłopcy - do 35 kg: 1. Wiktor Bolechowicz (Chełmża), 2. Damian Marcinkowski (Golub-Dobrzyń), 3. Wojciech Wadowski (Bydgoszcz).

    Chłopcy – do 40 kg: 1. Hubert Nowicki (Bydgoszcz), 2. Aleksander Anuszkiewicz (Solec Kujawski), 3. Marcel Gaszkowski (Chełmno), 4. Aleksander Wejk (Bydgoszcz).

    Chłopcy - +40 kg: 1. Mikołaj Krasowiak (Wąbrzeźno), 2. Szymon Nowicki (Golub-Dobrzyń).

    Dziewczęta – do 33 kg: 1. Zuzanna Binkowska (Toruń), 2. Julia Szyjkowska, 3. Marcelina Rytel (Golub-Dobrzyń), 4. Wiktoria Król (wszystkie Golub-Dobrzyń).

    Dziewczęta - +33 kg: 1. Agata Dąbrowska (Golub-Dobrzyń), 2. Maja Sławecka (Toruń), 3. Natalia Bambrowicz, 4. Inez Przybyszewska (obie Solec Kujawski).

    JUNIORZY 11-12 lat
    Chłopcy – do 35 kg: 1. Bartosz Bolechowicz (Chełmża), 2. Łukasz Chmielecki, 3. Oskar Modzelewski, 4. Jakub Szewczuk (wszyscy Chełmno).

    Chłopcy – do 40 kg: 1. Jakub Bujnicki (Bydgoski KSzW), 2. Jonasz Kiepe (Wąbrzeźno), 3. Igor Grzeszczak (Chełmno), 4. Krzysztof Pyszko (Golub-Dobrzyń).

    Chłopcy - +40 kg: 1. Mateusz Szwed (Solec Kujawski), 2. Maciej Domin (Toruń), 3.Mateusz Wardowski (Bydgoski KSzW), 4. Łukasz Superson (Koronowo).

    Dziewczęta – do 40 kg: 1. Julia Śmigielska (Golub-Dobrzyń), 2. Sara Kowalczyk (Wąbrzeźno), 3. Oliwia Niejadlik (Toruń).

    Dziewczęta - +40 kg: 1. Julia Sułecka (Golub-Dobrzyń), 2. Aleksandra Wierzbowska (Solec Kujawski), 3. Zofia Kucińska, 4. Natalia Dąbrowska (obie Golub-Dobrzyń).

    JUNIORZY 13-14 lat
    Chłopcy – do 45 kg: 1. Patryk Jakubowski (Chełmno), 2. Jan Gaca (Świecie), 3. Jakub Łojewski (Solec Kujawski).
    Chłopcy – do 55 kg: 1. Jakub Kozerski (Golub-Dobrzyń), 2. Jakub Stachulak (Wąbrzeźno), 3. Olaf Linak (Gdańsk), 4. Jakub Zieliński (Chełmża).
    Chłopcy - + 55 kg: 1. Błażej Adamowicz (Golub-Dobrzyń), 2. Konrad Milewski (Gdańsk), 3. Patryk Nowak (Bydgoszcz), 4. Adrian Moskal (Chełmno).
    Dziewczęta – do 50 kg: 1. Zuzanna Socha (Wąbrzeźno), 2. Amelia Gromada, 3. Natalia Tołoczko (obie Solec Kujawski).
    Dziewczęta - + 50 kg: 1. Marta Ligęza (Wąbrzeźno), 2. Weronika Pokorowska (Golub-Dobrzyń), 3. Zuzanna Mowińska (Toruń).

    JUNIORZY 15-16 lat
    Chłopcy „open”: 1. Grzegorz Płomiński (Chełmno), 2. Norbert Różycki, 3. Daniel Dąbrowski (obaj Golub-Dobrzyń), 4. Jakub Zieliński (Toruń).
    Dziewczęta „open”: 1. Klaudia Kuligowskia (Chełmża), 2. Adrianna Sanger (Bydgoszcz).

    Drużynowo: 1. Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin, 2. Wąbrzeski Klub Sportów i Sztuk Walki, 3. Klub Karate Kyokushin w Solcu Kujawskim, 4. Chełmiński Klub Kyokushin Karate.

    Organizatorem mistrzostw była sekcja karate kyokushin KS „Wda” Świecie.

    Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    Wideo