Młodzicy AZS OŚ Toruń triumfują w Świeciu

Torunianin Michał Krawczyk (tu w barwach kadry K-P młodzików) został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju Sławomir Wojciechowski
W ostatni weekend w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu rozegrano I Ogólnopolski Turniej Młodzików o Puchar Prezesa Vistula-Park. Najlepiej grali torunianie.

Do rywalizacji przystąpiło ostatecznie pięć drużyn chłopców z rocznika 1999 i młodsi z: Torunia, Bydgoszczy, Wołomina i Warszawy. Nie dojechał Trefl Gdańsk.
Najpierw grano systemem “każdy z każdym". Dwie najlepsze drużyny awansowały do finału “A", a pozostałe grały o miejsca 3-5. Turniej wygrał AZS OŚ Toruń, który w finale zwyciężył Huragana Wołomin 2:1.

Kolejność końcowa: 1. AZS OŚ Toruń, 2. MUKS Huragan Wołomin, 3. KS Metro Warszawa, 4. UMKS MOS Wola Warszawa, 5. BKS Chemik Bydgoszcz.

Na zakończenie przyznano wyróżnienia indywidualne. MVP turnieju wybrano Michała Krawczyka (AZS OŚ Toruń). Poza tym wyróżnienia odebrali: Rafał Prokopczuk (UMKS MOS Wola Warszawa, najlepszy rozgrywający), Jan Stopa (KS Metro Warszawa, najlepszy blokujący), Patryk Praca (BKS Chemik Bydgoszcz, najlepszy przyjmujący), Maciej Beringer (BKS Chemik Bydgoszcz, najmłodszy uczestnik turnieju).

Przyznano także nagrody najlepszym zawodnikom w poszczególnych zespołach, a otrzymali je: Adrian Gwardiak (KS Metro Warszawa), Szymon Jezierski (AZS OŚ Toruń), Marcin Golemba (Huragan Wołomin), Aleksander Jass (MOS Wola Warszawa) i Kamil Boguszewski (Chemik Bydgoszcz).

Turniej w Świeciu zorganizowała firma Jerzy Komorowski KOM-VOLLEY przy współudziale Vistula Park w Świeciu.