Młodzież wzięła udział w zawodach na barcińskiej pływalni

(PAK)
Medale, dyplomy i słodkie upominki - to nagrody dla najlepszych pływaków
Medale, dyplomy i słodkie upominki - to nagrody dla najlepszych pływaków nadesłane
W powiatowych zawodach pływackich na barcińskiej pływalni w dużej większości udział wzięli młodzi pływacy z miasteczka. Pojawiły się też osoby reprezentujące szkoły w Łabiszynie i Piechcinie.

Rywalizowano na dystansach 25 i 50 metrów stylem grzbietowym i techniką dowolną. W zawodach uczestniczyli zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Najlepsi otrzymali medale, wejściówki na basen i słodkie upominki. W klasyfikacja szkół zwyciężyły SP nr 1 i Gimnazjum nr 1 w Barcinie.

Wiadomości ze Żnina i okolic

Oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:
W kategorii klas IV i młodszych dziewcząt na dystansie 25 metrów zwyciężyła Patrycja Łysy (czas - 21:38 s, SP nr 2 Barcin).

Pierwszą lokatę w tej samej kategorii i na tym samym dystansie wśród chłopców zajął Mikołaj Jabłkowski (23:91 s, SP nr 1 w Barcinie).

W kategorii klas V i VI techniką dowolną dziewcząt na dystansie 25 metrów wygrała Zuzanna Dziurzyńska (24: 13 s, SP nr 2 w Barcinie). W stylu grzbietowym na tym samym dystansie zwyciężyła Karolina Tarnowska (21:76 s, SP nr 2 w Barcinie).

Wśród chłopców wygrywali: Kacper Tabaczyński (kat. klas V - VI 25 m techniką dowolną, czas 15:78 s, SP nr 1 w Barcinie) oraz Sebastian Borzuchowski (kat. klas V - VI, 25 m stylem grzbietowym, czas 20:39, SP nr 2 w Barcinie.
W zawodach startowali także gimnazjaliści. Tu zwyciężali: Amelia Jaskuła (50 m techniką dowolną, czas 46:85 sgimnazjum w Barcinie), Izabela Karmolińska (50 m stylem grzbietowym, czas 55:57 s, gimnazjum w Piechcinie), Mikołaj Jackowski (50 m technika dowolna, czas 35:06 s, gimnazjum w Barcinie), Kacper Kaczmarek (50 m stylem grzbietowym, czas 49:06 s, gimnazjum w Piechcinie).

- W kolejnych zawodach, a te jeśli dobrze pójdzie, odbędą się dopiero jesienią, bardzo chętnie widzimy osoby z innych szkół powiatu żnińskiego. Zapraszamy już dziś - powiedziała nam Beata Gaik-Mazurek, szefowa barcińskiej pływalni.

Najlepsi (także osoby, które zajęły drugie i trzecie miejsca) otrzymali medale, wejściówki na basen i słodkie upominki. Do najlepszych szkół powędrowały puchary.