MME w pięcioboju: Natalia Dominiak zdobyła brąz w sztafecie mix [WIDEO]

Redakcja
Natalia Dominiak była bliska medalu w sztafecie kobiet, ale ostatecznie wywalczyła krążek w mikście z Danielem Ławrynowiczem. Jakub Lesiński
Reprezentacja Polski w pięcioboju nowoczesnym skończyła młodzieżowe mistrzostwa Europy w Drzonkowie z jednym medalem. Zdobyli go Natalia Dominiak z Danielem Ławrynowiczem w sztafecie mieszanej.

Pierwszego dnia, po zmaganiach sztafet kobiet złote medale zawisły na szyjach Węgierek - Alaxandry Boros i Sarolty Simon z dorobkiem 1.342 pkt. Srebro zdobyły Białorusinki - 1.340, a brąz Rosjanki - 1.334. Przed ostatnią konkurencją polska sztafeta w składzie Natalia Dominiak i Aleksandra Sobolewska (zawodniczki ZKS-u Drzonków) były na trzecim miejscu, ale ostatecznie nasze reprezentantki zakończyły zmagania na czwartej pozycji. Potem rywalizowały sztafety panów. Zwyciężyli Francuzi - Brice Loubet, Gregory Flayols z wynikiem 1.523 pkt. Drugie miejsce dla reprezentacji Czech - 1.518, a trzecie Białorusi - 1.507. Odległe, ósme miejsce zajęli Polacy - Daniel Ławrynowicz i Bartosz Hoffman, którzy zdobyli w sumie - 1.427.

W finale kobiet złoto i brąz trafiło do Włoch, a srebro do Turcji. Podium zdominowały siostry Tognetti. Francesca w kombinacji utrzymała prowadzenie, które wypracowała sobie w trakcie poprzednich konkurencji. W sumie zdobyła 1.356 pkt. Aurora przed biegiem i strzelaniem była szósta, a Ilke Ozyuksel 18. Jednak jedna i druga znalazła się w grupie medalistek. Turczynka wywalczyła 1.343 pkt, a Włoszka wywalczyła 1.339. Najlepsza z naszych, Dominiak była 19. - 1.255. Ponadto 30. Magda Klemczyńska - 1124, a 36. Marta Kobecka - 884. Klasyfikacja drużynowa: 1. Rosja, 2. Włochy, 3. Białoruś.

W szóstym dniu na starcie stanęła 36 najlepszych młodzieżowców Starego Kontynentu. Mistrzem Europy został reprezentant Włoch Alessandro Colasanti, zdobywając 1491 pkt. Na drugim oraz trzecim miejscu znaleźli się Rosjanie, kolejno Wiaczesław Bardyszew - 1.478 oraz Danila Glawatskij 1.475. W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się Rosjanie, którzy wyprzedzili Czechów i Białorusinów.

W niedzielę na starcie stanęło 12 sztafet mix. Przed konkurencją łączoną prowadzili Bułgarzy - Wasilena Timofiejewa i Jawor Paszlewskij, którzy notowali tego dnia najrówniejsze występy w pływaniu, szermierce i jeździe konnej. Drudzy byli Włosi - A. Tognetti i Colasanti. Trzecie miejsce należało do Niemców - Anna Mathes i Henry Gebauer. W trakcie biegu i strzelania liderem klasyfikacji generalnej zostali Białorusini - Iryna Prasiantsowa i Ilia Palazkow, którzy zdobyli złote medale - 1.482 pkt. Srebro trafiło do Włochów - 1.479, a o brąz do samego końca walczyli Polacy i Niemcy. Ku uciesze organizatorów lepsi w tym pojedynku okazali się nasi - Dominiak i Ławrynowicz - 1.442. Dzięki temu brązowe medale „zostają” w Polsce.
- Jestem pod wielkim wrażeniem i buzują we mnie emocje. Nie do końca wierzyłam, że na „kombajnie” damy radę coś odrobić, ponieważ poziom stawki jest wysoki. Niektóre dziewczyny posiadają już kwalifikacje olimpijską. Natomiast ja dopiero zaczynam swoją przygodę z pięciobojem. Jestem dumna ze swojego startu, jak i kolegi - komentowała na chwilę po ukończeniu zawodów Dominiak.

- To był ciężki turniej. Zaliczyłam wszystkie starty, w jakich mogłam wystąpić. Czuję duże zmęczenie, bo robienie trzeciego z rzędu dnia pięcioboju stanowi jest spory wysiłek dla organizmu. Cieszę się, że podołałam - mówiła najlepsza młoda zawodniczka ZKS-u Drzonków. - Już w pierwszym dniu mógł być medal i w związku z tym pozostaje lekki niedosyt. Wtedy zabrakło strzelania. Gdybyśmy się z koleżanką bardziej skupiły na tym elemencie, na pewno byłybyśmy o niebo bliżej. Jednak w tej dyscyplinie zawsze może czegoś zabraknąć. Ta czwarta lokata stanowi pewną motywację na przyszłość - przekonywała Dominiak.

- Ten medal w sztafecie mieszanej przyszedł trochę na osłodę. Nasza drużyna przesunęła się z szóstego miejsca na trzecie. Bardzo ładnie biegali i strzelali - ocenił trener kadry, Piotr Maciaszczyk. - Mimo wszystko można uznać te zawody za udane. Startowała bardzo młoda reprezentacja. To są jeszcze czwórboiści i w swojej kategorii wiekowej spisują się doskonale, natomiast w tej najwyższej nie mają wielu okazji do występów - tłumaczył wieloletni opiekun ZKS-u.

Materiał oryginalny: MME w pięcioboju: Natalia Dominiak zdobyła brąz w sztafecie mix [WIDEO] - Gazeta Lubuska