https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mocne postanowienie: Zaczynam studia! Zobacz, co oferują uczelnie

(ak)
Czas zabrać się do nauki?
Czas zabrać się do nauki? Fot. sxc
Rozpoczyna się kolejny nabór na studia na większości bydgoskich uczelni. Rekrutacja zaplanowana jest do końca lutego, ale kto się pospieszy, ma szansę skorzystać ze specjalnej promocji - darmowego wpisowego.

- Już zgłaszają się do nas młodzi ludzie, którzy np. w ramach noworocznych postanowień chcą wrócić na studia - usłyszeliśmy w KPSW.

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa

- Organizujemy nabór na wszystkie kierunki studiów. Najpopularniejsze są pedagogika, stosunki międzynarodowe i administracja - mówi Monika Żuchlińska, rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej. - Uruchomimy wszystkie te kierunki, na które znajdzie się odpowiednia liczba chętnych.

Rekrutacja potrwa do końca lutego, a do końca stycznia uczelnia nie będzie pobierała wpisowego.

Wyższa Szkoła Bankowa

Bydgoski Wydział Finansów i Zarządzania WSB rozpoczął rekrutację na studia pierwszego stopnia (licencjackie).

Uczelnia szuka kandydatów na studia zaoczne, którzy czas na zajęcia mają w weekendy. Propozycja dotyczy dwóch kierunków: zarządzania (dwie specjalności: zarządzanie firmą lub zarządzanie sprzedażą i marketing) oraz finansów i rachunkowości (dwie specjalności: bankowość i rynek finansowy lub rachunkowość i finanse przedsiębiorstw).

- Do 1 lutego nie ma wpisowego - dowiedzieliśmy się od Magdaleny Karpińskiej, pełnomocnika kanclerza ds. PR.

Wyższa Szkoła Gospodarki

Uczelnia szuka chętnych do studiowania na każdym kierunku, za wyjątkiem architektury i urbanistyki. Najpopularniejsze są turystyka, filologia angielska, socjologia i ekonomia.

Wśród propozycji tej uczelni jest specjalność: inżynieria finansowa na kierunku informatyka i ekonometria. Można ją studiować za darmo, płaci Unia Europejska w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Są jeszcze wolne miejsca.

Promocja na tej uczelni obowiązywać będzie tylko od 14 do 16 stycznia. Wtedy kandydaci nie będą musieli płacić wpisowego.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy

- Mamy tylko jedną propozycję od nowego semestru - studia magisterskie na kierunku ochrona środowiska na wydziale hodowli i biologii zwierząt - mówi Wojciech Chmara, rzecznik prasowy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Bydgoska Szkoła Wyższa

- Jeśli będą chętni, to możemy otworzyć każdy kierunek - zapewnia Tomasz Makowski, kanclerz Bydgoskiej Szkoły Wyższej. - Rekrutacja rusza 15 stycznia. Zapisy są darmowe.

Wyższa Szkoła Środowiska

Uczenia prowadzi nabór na studia magisterskie na kierunku ochrona środowiska. Można tam też rozpocząć podyplomowo studiowanie zarządzania w ochronie środowiska, audytu energetycznego oraz bhp.

Pełna oferta uczelni w naszym dodatku "Indeks", który ukaże się 28 stycznia.

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Maria
Masz rację pracodawca szuka tych co coś umieją, a więc nie tylko tego co uczą na skostniałych uczelniach państwowych(bez obrazy wiele jest wspaniałych ), ale student musi wynieś wiedzę w miarę rozległą, ale też musi nauczyć się sam uczyc i być elastyczny.
Ciekawą ofertę ma w tym roku WSG. Idziesz na informatykę lub ekonomię, a równolegle robisz bezpłatnie drugi kierunek o specjalnościach e-biznes zarządzanie projektami Systemy ERP. Wiele przedmiotów sie pokrywa, arozszerzasz swoje możliwości
a
as
jak widac glownie uczelnie prywatne bardzo chetnie robia nowe nabory na studia a nawet...otworza kazdy kierunek...byleby zaplacic, a to zadna sztuka
I potem wychodza, przepraszam, nie do konca nauczeni ludzie, z 'papierami' i..primo nie moga znalezc pracy, secundo - obnizaja znaczenie studiow (dziennych) bo dzis 'kazdy' moze studiowac....tylko po co?? skoro JUZ SA na rynku osoby po studiach (dziennych, na uczelniach panstwowych - technicznych), ktore maja nie tylko wiedze ale tez i doswiadczenie i..tez szukaja lepszej pracy...
po drugie - rozsadny, inteligentny kierownik, dyrektor szuka nie tylko papierka ale wlasnie osob, ktore potrafia to 'cos'...
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska