- Wpłynęły już pierwsze podania - informuje Zbigniew Kujawski, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. - Można je składać do 28 maja do godziny 15.
Podobnie jest w innych szkołach. Podania można znaleźć na stronach internetowych placówek lub odebrać je w sekretariatach. Na stronach internetowych znajdują się także regulaminy naboru.
Już wiadomo, że będzie mniej klas w gimnazjach przylicealnych niż w ubiegłym roku.
- Dostaliśmy zgodę na utworzenie tylko jednego oddziału, chociaż w ubiegłym roku otworzyliśmy dwa - mówi Janusz Kitajgrodzki, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7. Trochę jest mi przykro, bo zainteresowanie uczniów naszą szkołą jest ogromne - dodaje Kitajgrodzki. - W ubiegłym roku na jedno miejsce ubiegały się prawie trzy osoby. Mogłyby powstać jeszcze dwie klasy, w których skład wchodziliby wspaniali uczniowie.
Po dwa oddziały utworzą Zespół Szkół Ogólnokształcący nr 1 i 6. Popularna "Szóstka" jeszcze nie rozpoczęła rekrutacji, natomiast do "Jedynki" już wpływają pierwsze zgłoszenia.
- Bydgoskie Gimnazjum Klasyczne cieszy się popularnością i renomą wśród uczniów i rodziców - mówi Katarzyna Narojczyk, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. - W ubiegłym roku o jedno miejsce ubiegało się dwóch kandydatów. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze więcej chętnych.
Ubiegający się o przyjęcie do jednego z gimnazjów przylicealnych muszą mieć dobrą średnią. I tak na przykład do gimnazjum przy IVLO nie zostaną przyjęci uczniowie z średnią poniżej 4,0. Ważna jest także ocena z zachowania - minimum dobra. Kandydaci, powinni przygotować się też na rozmowę kwalifikacyjną.
Decydujące będą oceny końcowe i wynik sprawdzianu po szkole podstawowej. Oryginalne świadectwo i zaświadczenie o wynikach trzeba złożyć w wybranej szkole do 25 czerwca do godziny 17.