MSI Telekom został samodzielnym liderem

Redakcja
W meczu na szczycie dwóch niepokonanych drużyn MSI Telekom pokonał Celcom Olimp Basket Jeżewo 61:49. I został nowym liderem ŚALK Sławomir Wojciechowski
W niedzielę rozegrano 3. kolejkę Świeckiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. Przyniosła ona przetasowania na czele tabeli.

W hicie kolejki MSI Telekom pokonał Celcom Olimp Basket Jeżewo 61:49. Mistrz ŚALK kontrolował wynik przez większą część meczu prowadząc różnicą 4-8 punktów. Jedynie pod koniec 2. kwarty przydarzył mu się mały przestój, gdy jeżewianie po dwóch „trójkach” Kacpra Boruckiego i dwóch „osobistych” Dawida Erwarda objęli prowadzenie 29:28. Jednak po zmianie stron MSI Telekom szybko odskoczył na 38:30. A w ostatniej kwarcie prowadził nawet 13 „oczkami”. Do kolejnej jego wygranej najbardziej przysłużyli się Dariusz Igliński (22 pkt, 5 zbiórek), Krzysztof Mazur (16 pkt, 17 zbiórek) i Piotr Manikowski (9 pkt, 10 zbiórek). Dodajmy, że zespół wiceburmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego nadal w tej lidze nie przegrał żadnego spotkania. Dla Olimpu, który jest beniaminkiem, była to pierwsza porażka w ŚALK. Sprawiła ona, że z pozycji lidera spadł on na 4. miejsce.

Trzecia porażka Milvera

W innych spotkaniach pewne zwycięstwa odnieśli Syla (z Ryzykantami 67:32) i Corleone Team (z Thornmannem 55:37). W najbardziej emocjonującym meczu Kemira ograła Milvera 43:42. Tutaj sytuacja zmieniała się kilkakrotnie. Beniaminek najpierw prowadził 20:11, 22:13, 26:18, by w 3. kwarcie stracić 13 punktów pod rząd. I wtedy Milver wygrywał 31:26, a na dwie minuty przed końcem 39:34. Koszykarze Kemiry potrafiły odrobić straty. W samej końcówce główną rolę odegrał Marcin Remus, który najpierw trafił z półdystansu (42:42), a następnie wykorzystał jeden z rzutów osobistych. Milver miał trzy sekundy na zwycięski rzut, ale Maciej Poćwiardowski nie trafił do kosza.

Dokumentacja 3. kolejki

Syla – Ryzykanci 67:32 (21:9, 8:9, 19:7, 19:7) -Trojanowski 16, Górecki 11, Nikołajczyk 8, Rychlicki 6, Rydwelski 6 (1), Bednarski 6 (1), Grodzki 4, Ratowski 4, Karolczak 4, Walczak 2, Łukasik 0 (Syla), Kaźmierkiewicz 13 (3), J. Keller 7 (1), Pawlicki 6, Mądrzycki 2, Porożyński 2, Zawadzki 2, Karpus 0, Talaśka 0, Glaziński 0, Łobocki 0 (Ryzykanci).

Milver – Kemira Świecie 42:43 (7:8, 4:12, 20:8, 11:15) - Baumgart 11 (1), Bartnik 9 (3), Drzewiecki 8 (1), Pająkowski 4, Michalski 2, Makurat 6, Bartniczak 2, Poćwiardowski 0, Stodulski 0, Hadlowski 0, Bzdawka 0 (Milver), Łucarz 15 (3), Galiński 10 (1), Remus 9, Bąk 4, Jurkiewicz 2, Michalski 2, Śliwowski 1, Śliwiński 0, Grzonkowski 0, Kamiński 0, Piotrowski 0, Duliński 0 (Kemira).

Corleone Team – Thornmann 55:37 (20:9, 10:7, 16:8, 9:13) - Pa. Okomski 19 (1), Rzosiński 12, Modrakowski 7 (1), Starszak 6 (1), Pi. Okomski 5, Frąckowski 4, Cieślak 2, Jagła 0, Pamuła 0 (Corleone Team), Klein 13, Mostowski 9, Balewski 8, Kądziela 7 (1), Aniszewski 0, Sikorski 0, Młynarz 0, Rosiński 0 (Thornmann).

MSI Telekom – Celcom Olimp Basket Jeżewo 61:49 (15:9, 13:20, 17:8, 16:12) - Igliński 22 (3), Mazur 16 (1), Manikowski 9, Olkowski 6, Kowalski 4, K. Kułakowski 2, Mikołajczak 2, Jurek 0 (MSI), Połomski 15 (3), Borucki 12 (3), Janicki 6 (1), Erward 2, Trochowski 7, Czajka 7 (1), Bocian 0, Dolewski 0 (Celcom).

8. Ryzykanci 3 3 74-188

Najskuteczniejszym graczem drugiego sezonu jest Paweł Okomski (Corleone Team), który dotychczas zdobył 48 punktów, co daje mu średnią 16 pkt/mecz. Drugi w rankingu jest Daniel Klein (Thornmann) – 15,7 pkt/mecz, a trzeci Sławomir Trojanowski (Syla) – 14,3 pkt/mecz. Ten ostatni oraz Krzysztof Mazur (MSI Telekom) to najlepsi „zbieracze” - po 39 zbiórek.
Czwarta kolejka odbędzie się w niedzielę od godz. 11 w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu.