Piotr Rutkowski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne ANNA SZILAGYI/PAP/EPA
Piotr Jarecki zajął 25. miejsce w biegu na 20 kilometrów stylem klasycznym ze startu wspólnego podczas rozgrywanych w kanadyjskim Whistler mistrzostw świata juniorów. Zwyciężył Norweg Mathias Holbaek.

Jarecki był najlepszym z Polaków w poniedziałkowym biegu. 48. miejsce zajął Łukasz Gazurek, najsłabiej natomiast wypadł Tomasz Wąsowicz, która zakończył rywalizację na 52. pozycji.

52. Tomasz Wąsowicz +7:21.3

Gazurek, Jarecki i Wąsowicz startowali wcześniej w sprincie na 1,2 km techniką klasyczną. Nie przebrnęli jednak kwalifikacji, zajmując odpowiednio 37, 40. i 60. miejsce.

20-letni Jarecki to aktualny wicemistrz Polski seniorów na 15 km stylem dowolnym. Z kolei na 10 km techniką klasyczną zajął 3. miejsce. Na co dzień reprezentuje barwy klubu KS AZS AWF Katowice.

Mistrzostwa świata juniorów potrwają do 4 lutego.