Brodnickie Koło Teatralne w spektaklu
Efekt? Ponad godzina wspaniałej rozrywki. Publikę, która oklaskiwała młodzież na stojąco zachwyciły nie tylko przemyślane dialogi, ale świetnie dobrane utwory muzyczne, które przeplatały grę aktorską. Podobały się układy taneczne i wielki finał - podczas którego na scenie pojawili się wszyscy aktorzy i wokaliści oraz tancerze - i wspólnie - dwukrotnie (na życzenie widzów) śpiewali i tańczyli.
Przeczytaj także:Nasz Sylwester: sushi, Elvis, a na koniec... masaż
O scenariusz i reżyserię zadbali: Ilona Zwierzchlewska i Wojciech Zembrzycki, nauczyciele z ogólniaka. W rolę aktorów, wokalistów, tancerzy a nawet pomocy technicznej wcielili się uczniowie.
- Spektakl mówi o codziennym zabieganiu, nadmiernym dążeniu do kariery zawodowej, o utraconych gdzieś najistotniejszych życiowych wartościach, rozbitej rodzinie i w końcu o zbyt szybkim odejściu tych, których kochamy, a którym poświęcaliśmy zbyt mało uwagi - mówi Wojciech Zembrzycki, nauczyciel, który (przypomnijmy) w naszym plebiscycie zdobył największą liczbę głosów.
- Wszystko to spięte zostało klamrą czasu, którego nie można kupić w promocji, pożyczyć ani rozciągnąć. Można go jedynie dzielić, a właśnie w okresie świąt Bożego Narodzenia to dzielenie się czasem jest najpiękniejszym prezentem.
Warto przypomnieć, że szkolne koło teatralne istnieje już prawie 10 lat. Jest obecne przy wielu uroczystościach zapisanych w szkolnym roku kalendarzowym. Od roku 2007 koło podejmuje się grania poważnych spektakli i zaprasza do ich oglądania społeczność miasta i powiatu. W auli I LO w Brodnicy odbywają się liczne wieczorki poetyckie, muzyczne i biograficzne. Do najbardziej znanych przedstawień tego typu należą: "Zaścianek i wieczór pamięci wokalisty Dżemu - Ryśka Riedla".
W tworzeniu spektakli duży udział mają uczniowie szkoły.
- Niektórzy z nich swoje pierwsze artystyczne kroki stawiali w kole teatralnym I LO, a dziś są zawodowymi aktorami lub studentami szkół filmowych i teatralnych. Ich artystyczne umiejętności możemy oglądać na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Studyjnego w Łodzi czy w popularnych serialach TVP.
W ubiegłym roku, szkolne koło teatralne podjęło się zadania szczególnego.
- Zaprezentowaliśmy musical Na strunach szyn, który był naszą interpretacją musicalu Metro Janusza Józefowicza. Spektakl obejrzało kilka tysięcy osób, wystawiany był na licznych imprezach okolicznościowych i wielokrotnie dla społeczności brodnickiej. Ostatecznie doczekał się nagrania przez jedną z ogólnopolskich stacji telewizyjnych - mówi Wojciech Zembrzycki.