MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Muzeum zaprasza na warsztaty i lekcje

Maria Eichler
Muzeum od dłuższego czasu chętnie otwiera drzwi najmłodszym - tu podczas quizu podczas Nocy w muzeum
Muzeum od dłuższego czasu chętnie otwiera drzwi najmłodszym - tu podczas quizu podczas Nocy w muzeum Maria Eichler
Możesz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i przy okazji dobrze się bawić.

Muzeum zapraszana zajęcia muzealne i edukacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży.

"Poznajemy kaszubski strój ludowy" to warsztaty rękodzieła plastycznego, w trakcie zajęć dzieci poznają historię oraz współczesne oblicze ubioru nawiązującego do tradycji kultury ludowej Kaszubów. Przy pomocy drewnianej łyżki, krepy i bibułkowych motywów pracownicy muzeum pokażą, w jaki sposób wykonać strój kaszubski. Zapewniają własne materiały plastyczne, miłą atmosferę oraz - na własność autorów stroju - samodzielnie ubraną lalkę kaszubską. Warsztaty kierowane do dzieci od 8 lat. Czas trwania zajęć 1,5 godziny.

"Czy można samodzielnie zbudować Bramę Człuchowską?" to tworzenie papierowego modelu baszty. W pierwszej części zajęć dzieci zapoznają się z sięgającą czasów średniowiecza historią i architekturą Bramy Człuchowskiej. W drugiej części spotkania otrzymują zadanie sklejenia papierowego modelu budowli, przygotowanej w formie składanki. Do tego celu posłużą gotowe, barwne wydruki, klej i trochę wyobraźni. Warsztaty kierowane do dzieci od 6 lat. Czas trwania zajęć - 1 godzina.

"Zrób to sam - ulubiona zabawka naszych rodziców" to warsztaty nawiązujące do czasów PRL-u, przedstawionych na prezentowanej aktualnie wystawie "Podróż za jeden uśmiech. Migawki z nieodległej historii Chojnic" i znanego wówczas programu telewizyjnego pt. "Zrób to sam". W myśl zasad tego programu uczestnicy zajęć będą mogli samodzielnie wykonać pajacyka poruszającego się za pociągnięciem sznurka. Dodatkową atrakcją wizyty w muzeum będzie możliwość zagrania w popularną grę planszową "Kolejka". Warsztaty kierowane są do dzieci od 6 lat. Czas trwania zajęć - 1,5 godziny.

Najnowsze propozycje lekcji muzealnych dla dzieci starszych i młodzieży to "Wojna trzynastoletnia. Bitwa pod Chojnicami 1454" - uczestnicy poznają jedno z najważniejszych na Pomorzu wydarzeń z dziejów polsko-krzyżackich w formie interesującej prezentacji multimedialnej.

Lekcja "Archeologiczne świadectwa kultu maryjnego w średniowiecznym Gdańsku" towarzyszy poznaniu wystawy pod takim samym tytułem, wypożyczonej z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. Ciekawa prezentacja multimedialna pokaże, jak wędrowano w czasach średniowiecznych po Europie do znanych sanktuariów maryjnych, jak przebiegały szlaki pielgrzymkowe, kim byli wędrowcy, jak wyglądali i jakie pamiątki - ślady pielgrzymowania zabierali ze sobą do domu.

Dodatkowe informacje oraz zapisy pod numerem telefonu 52 397 43 92 wewn. 24. Koszt udziału w zajęciach muzealnych 5 zł od osoby.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska