Muzyka z filmu "Chłopi" – 20 maja koncert w Toruniu. Tego nie możesz przegapić

Materiał promocyjny PromArteSZTUKA PROMOCJI Agnieszka Kurtok

20 maja, TORUŃ / CKK JORDANKI, godz. 20.30

Dwa miliony widzów w kinach. Polski kandydat do Oscara. Książka nagrodzona Noblem. Rewelacyjna ścieżka dźwiękowa nagrodzona Fryderykiem i Polską Nagrodą Filmową „Orły”. Łukasz L.U.C. Rostkowski oraz Rebel Babel Film Orchestra zapraszają na koncert prezentujący muzykę z filmu „Chłopi”.

Łukasz „L.U.C.” Rostkowski, twórca ścieżki dźwiękowej, łączy tradycję z nowoczesnością, komponując piękną muzykę filmową z autentycznymi instrumentami ludowymi. W jego kompozycjach współczesne odczytanie form i aranżacji spotyka się z autentycznym brzmieniem ludowych instrumentów i chłopskich kapel. Dzięki temu na przykład tuba może się sprawdzić się w roli basowego syntezatora, a to tylko jedna z niespodzianek.

W poniedziałek 20 maja 2024 roku w niezwykłą podróż zabiorą nas między innymi: akordeon, skrzypce, lira korbowa, bębny, kontrabas, klarnet, tuba, suka/fidela płocka oraz śpiew i delikatny sampling.

Ten niezwykły koncert to transgatunkowy i multimedialny spektakl, prezentujący szerokie spektrum muzyki korzeni Europy wschodniej. Program obejmie utwory skomponowane specjalnie do malowanej ekranizacji „Chłopów” - najnowszej produkcji twórców “Loving Vincent“ - pierwszego na świecie malowanego filmu, nominowanego do Oscara w 2018 roku.

Chłopi” to dzieło niezwykłe, łączące ożywione malarstwo Młodej Polski z nagrodzoną Noblem powieścią Władysława Reymonta

Podczas koncertów LUC & Rebel Babel Film Orchestra sięgają zarówno do typowego metrum trójdziałowego, z obecnością rytmiki mazurkowej, z przewagą dwutaktowej budowy fraz w obecności tempa rubato, z taneczną funkcją, jak również do taktów prostych i parzystego metrum np. polki.

W tworzeniu ścieżki dźwiękowej filmu, poza Rebel Babel Orchestra, udział wzięli m.in. Maria Pomianowska, Laboratorium Pieśni, Sutari, Dagadana, Tęgie Chłopy, Chór Vyrij, a wspierali ich: Kayah, Julia Wieniawa, Ralph Kaminski, Lor, Apolonia Nowak, Małgorzata Kożuchowska, Kwiat Jabłoni i Bela Komoszyńska.

Organizatorzy koncertu: Stowarzyszenie Pokolenie, Stowarzyszenie Inicjatywa

Partnerzy: Totalizator Sportowy – właściciel marki Lotto i Bank Pekao

L.U.C & REBEL BABEL FILM ORCHESTRA – MUZYKA DO FILMU „CHŁOPI" 20 maja, godz. 20.30, Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, Bilety: od 213 zł

(5) L.U.C & REBEL BABEL FILM ORCHESTRA – MUZYKA DO FILMU „CHŁOPI" - TORUŃ / CKK JORDANKI | Facebook; Facebook")

Muzyka do filmu "Chłopi" | L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra | bilety na eBilet.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Muzyka z filmu "Chłopi" – 20 maja koncert w Toruniu. Tego nie możesz przegapić - Nowości Dziennik Toruński

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska