
Grillowanie na skwerach / w parkach
Chcąc grillować w parku musimy stosować się do tych samych przepisów, które ograniczały dopuszczalność grillowania w lesie.
"Kto na terenie lasu, na terenach śródleśnych, na obszarze łąk, torfowisk i wrzosowisk, jak również w odległości do 100 m od nich roznieca ogień poza miejscami wyznaczonymi do tego celu albo pali tytoń, z wyjątkiem miejsc na drogach utwardzonych i miejsc wyznaczonych do pobytu ludzi, podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany" - ART. 82 § 3. KODEKSU WYKROCZEŃ.
Należy także pamiętać, że wiele parków ma swój regulamin, który czasami wyraźnie zakazuje rozpalania grilla na ich terenie. Jednak wiele parków ma również specjalnie wydzielone strefy grillowe, w których grillowanie jest dozwolone - przygotowana jest tam nawet specjalna infrastruktura (np. kamienne grille, ławy, czy drewno).

Grillowanie na balkonie / tarasie
Najwięcej wątpliwości budzi kwestia grillowania na balkonie. Nie jest to wprost zakazane przez polskie prawo, ale są przepisy, na podstawie których można pociągnąć do odpowiedzialności osobę grillującą na balkonie. Zakaz rozpalania grilla na balkonie lub tarasie może być wyrażony wprost w regulaminie wspólnoty / spółdzielni. Niezastosowanie się do tych przepisów, może skutkować upomnieniem. Jeśli jednak rozpalony grill wywoła zagrożenie pożarowe lub zakłóci spokój naszych sąsiadów, może to się skończyć mandatem nawet w wysokości 500 zł.
Najbezpieczniej zaopatrzyć się zatem w elektryczny lub gazowy grill, który nie będzie stwarzał zagrożenia oraz nie będzie tak uciążliwy dla sąsiadów.

Grillowanie w ogródku
Grillować można natomiast na własnej posesji, w swoim ogródku. Należy jednak pamiętać, by nie było to uciążliwe dla sąsiadów, ponieważ możemy zostać ukarani za zakłócanie porządku publicznego lub ciszy nocnej.