W końcu sierpnia w Urzędzie Miejskim w Lubieniu Kujawskim odbył się przetarg, w ramach którego firma Fomicom Polska. nabyła od gminy za 200 tysięcy złotych teren inwestycyjny w lubieńskiej strefie przemysłowej. To obszar o powierzchni jednego hektara.
Jak poinformował nas Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego, według wstępnych deklaracji spółka Fomicom Polska planuje na tym terenie budowę w przyszłym roku zakładu produkcyjnego zatrudniając około 20 pracowników.
Firma Fomicom specjalizuje się w wytwarzaniu, marketingu i sprzedaży przenośnych, autonomicznych systemów poliuretanowych. Ulokowana jest w Maldegem w Belgii.
Obecnie obszar lubieńskiej strefy przemysłowej obejmuje powierzchnię około 200 hektarów. 180 hektarów zostało już sprzedane 23 inwestorom. Fomicom Polska jest dwudziestym czwartym. Wcześniej nabyli grunty pod inwestycje w lubieńskiej strefie przemysłowej i ulokowali swoje biznesy takie firmy jak: Superfos, producent opakowań z tworzyw sztucznych, Kreisel, znany wytwórca zapraw i klejów, Polcalc, producent nawozów wapniowych, Polmais, autoryzowany dystrybutor kwalifikowanego materiału siewnego czy Sulima, producent profesjonalnej chemii dla domu i przemysłu. Ale w lubieńskiej strefie przemysłowej miejsce dla siebie znalazły także mniejsze firmy. A każdy ze wzniesionych obiektów to miejsca pracy - od kilkunastu do kilkuset.
Obecnie największą inwestycją na dawnym lotnisku, czyli w lubieńskiej strefie przemysłowej.jest budowa centrum dystrybucyjnego sieci sklepów spożywczych Dino. Ta inwestycja ma być gotowa na początku przyszłego roku. Na 15 hektarach, wcześniej zakupionych od Urzędu Miejskiego w Lubieniu Kujawskim budowana jest mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchego oraz część socjalno-biurowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi. Planowane jest także otwarcie firmowego sklepu.
Centrum dystrybucyjne w Lubieniu Kujawskim ma zatrudniać do 500 pracowników. Mówi się też, że dodatkowo, przy pracach związanych z transportem, pracę znajdzie około 180 osób.
