Na dzień dziecka przygotowali premierę teledysku o prawach...

  Na dzień dziecka przygotowali premierę teledysku o prawach ojca. Piosenkę "Proteiny" zaśpiewał Marek Piekarczyk [wideo]

  (dz)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Od lewej: Kielak, Piekarczyk, Pijarowski.

  Od lewej: Kielak, Piekarczyk, Pijarowski. ©materiały J. Pijarowskiego

  "Proteiny (Prawo Ojca)" to pomysł bydgoskiego artysty - Jarosława Pijarowskiego. Tym razem performer i muzyk skomentował dyskryminację mężczyzn po rozpadach związków partnerskich. Czy to temat na dzień dziecka?
  Od lewej: Kielak, Piekarczyk, Pijarowski.

  Od lewej: Kielak, Piekarczyk, Pijarowski. ©materiały J. Pijarowskiego

  - Nie miałem wątpliwości, że tak - mówi Pijarowski. - To najlepszy moment dla dorosłych, żeby się nad tym problemem pochylili.

  Dzisiaj oficjalna premiera pierwszego teledysku z mającego się ukazać 23 czerwca maxi singla, na którym znajdzie się klip do "Protein" - utworu w wykonaniu Marka Piekarczyka (TSA) i Michała Kielaka (Kasa Chorych) do tekstu Jarosława Pijarowskiego. - Nie będzie tej piosenki na płycie w wersji audio, bo przewidziałem kontynuację tego, co rozpoczęło się dzisiaj. Wkrótce wszystko się wyjaśni - tłumaczy autor.


  Singlowy utwór to nie wszystko. Na płycie znalazły się też dwa inne zrealizowane podczas różnych sesji kawałki, także nagrane w doborowej obsadzie. Swoje wersje "Protein" zarejestrowały dwie improwizacyjne grupy: G21 (Sławomir Ciesielski: Republika, Ciechowski, Biała Flaga; Maciej Myga - synanthrope oraz Jarosław Pijarowski. Jest też Nightcrawler w składzie z Mygą, Pijarowskim i Kubą Marszałkiem, trębaczem jazzowym, muzykiem sesyjnym i pedagogiem muzycznym.

  Teatr Tworzenia Pijarowskiego prezentował się już w wielu odsłonach, m.in. w spektaklu "Fukushima" pokazywanym w warszawskiej CBR.

  Więcej: facebook.com/jaroslaw.pijarowski


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wiadomości z Bydgoszczy