Artysta, który dwukrotnie został uhonorowany tytułem Bydgoszczanina Roku (2014 i 2015 r.), powrócił po latach na Rzekę Muzyki z projektem instrumentalnym „Climbing Season”. Tym razem po raz pierwszy zagrał utwory ze swojego albumu fortepianowego, wydanego w 2023 roku, który trafił na międzynarodowe playlisty w serwisach streamingowych.
Pawbeats, czyli Marcin Pawłowski to producent muzyczny, kompozytor i aranżer. Jest autorem projektu Pawbeats Orchestra, a także albumów „Utopia”, „Orchestra”, „Chakra”, „OUT”, „IN” oraz „NOCNA”. W swoim dorobku producenckim ma już kilkadziesiąt płyt związanych z muzyką rozrywkową oraz hip-hopem.
Pawbeats to także ambasador Bydgoszczy w świecie kultury. Angażuje się w różnorodne akcje odbywające się w naszym mieście i pokazuje je w swoich materiałach. Ma świetny kontakt z fanami, co potwierdzają wypełnione po brzegi sale na jego koncertach.
Niedzielny koncert na Wyspie Młyńskiej także przyciągnął wielu fanów jego twórczości i nie tylko. Publiczność była zachwycona i świetnie się bawiła.
To był już ostatni koncert w ramach tegorocznej "Rzeki Muzyki". W sumie w 2024 r. na cały cykl złożyło się aż osiem koncertów. W niedzielne wieczory w lipcu i sierpniu na Wyspie Młyńskiej wystąpili, m.in., Felix Jazz Orchestra im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Jose Torres i zespół Havana Dreams, Hanna Śleszyńska czy Natalia Lesz.
Wstęp na wszystkie koncerty był wolny.
