Na Pałukach powstawał film o muzycznym fenomenie [zdjęcia]

  Na Pałukach powstawał film o muzycznym fenomenie [zdjęcia]

  Szymon Cieślak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po zmroku "Silverado City" zamieniło się w plan zdjęciowy filmu "Discopolo".

  Po zmroku "Silverado City" zamieniło się w plan zdjęciowy filmu "Discopolo". ©Szymon Cieślak

  Mieliśmy okazję podejrzeć, w jaki sposób miasteczko westernowe "Silverado City" zmieniło się w plan zdjęciowy do filmu "Discopolo". Porozmawialiśmy z osobami, które miały okazję w nim wystąpić.
  Po zmroku "Silverado City" zamieniło się w plan zdjęciowy filmu "Discopolo".

  Po zmroku "Silverado City" zamieniło się w plan zdjęciowy filmu "Discopolo". ©Szymon Cieślak


  W amerykańskim stylu

  Film, którego część zdjęć realizowana jest na Pałukach reżyseruje Maciek Bochniak. W rolach głównych zobaczymy: Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego, Joannę Kulig, Aleksandrę Hamkało, Tomasza Kota i Rafała Maćkowaka.

  Film ma opowiadać o młodych ludziach Tomku i Rudym, którzy w latach dziewięćdziesiątych zakładają zespół disco polo i w iście amerykańskim stylu zdobywają pierwsze miejsca na listach przebojów.

  Przeczytaj także: Miasteczko westernowe "Silverado City" zmieniło się w plan zdjęciowy do filmu "Discopolo" [zdjęcia]

  Silverado w oku kamery

  Ekipa filmowa w zeszłym tygodniu zrealizowała już zdjęcia w kamieniołomie w Piechcinie, a w ubiegły weekend gościli w miasteczku westernowym "Silverado City" w Bożejewiczkach. Choć zdjęcia rozpoczęły się około godziny 21.00, statyści, amerykańskie samochody i kojarzone z krajem "Wuja Sama" motocykle na miejscu były już po południu. Maszyny zostały ustawione tak jak trzeba, statyści dostawali zadania, a sprzęt (światła i kamery) były rozstawiane. Po zapadnięciu zmroku, miasteczko na kilka godzin zamieniło się w plac przed salą koncertową. Po okolicy krążył chłopak z zawieszoną na ramionach reklamą gali disco-polo, inny sprzedawał gazety. W kadrze kamery pojawiali się policjanci, samochody i piękne kobiety.

  W środku nocy, wprost z Silverado ekipa przeniosła się do wsi Biskupin.

  Nasi w filmie

  Kamila Wyborna ze Żnina zagrała w dwóch epizodach. Wystąpiła razem z Tomaszem Kotem i Dawidem Ogrodnikiem. Zdjęcia powstawały w miasteczku westernowym pod Bydgoszczą. W jednej z nich udawała człowieka upojonego alkoholem po imprezie.

  - W drugiej scenie, razem z kolegą graliśmy małżeństwo. On grał na gitarze, a ja śpiewałam. To działo się w barze, w którym wszyscy czekali na przyjazd zespołu disco polo - wspomina Kamila Wyborna. - Zdjęcia trwały do drugiej w nocy, trochę padało, ale daliśmy radę.

  W filmie wzięło udział także dużo statystów z powiatu żnińskiego. Grali w różnych scenach. W tej, która miała miejsce przed studiem telewizyjnym w Bydgoszczy wystąpiła Paulina .

  - Grałam w scenie, która miała miejsce przed budynkiem Telewizji Polskiej w Bydgoszczy. Musieliśmy udawać, że jesteśmy fankami głównego bohatera. Kiedy wyszedł krzyczałyśmy "kocham cię" i chciałyśmy autograf. Byliśmy ubrani jak fani disco - polo w latach dziewięćdziesiątych. Bardzo pozytywnie wspominam to wydarzenie, podobała mi się rola - wspomina Paulina Stanula z Sulinowa.


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej